Rundāles pils rēgs – Melnā dāma nelaimīgas mīlestības dēļ nespēj atrast mieru un, nemitīgi laužot rozes, bendē dārzā augošo rožu krūmu, par ko ir ļoti noraizējies pils saimnieks Imants Lancmanis. Palīgā dodas pati Rundāles pils: iemiesojusies divās porcelāna figūriņās, tā uzņemas tālu, bīstamu ceļojumu uz zemi, no kuras savulaik nācis mīlestības apliecinājums – rožu krūms, lai Melnā dāma beidzot uzzinātu, ka ir mīlēta, bet pils saimnieks varētu iedēstīt jaunu rozi.

 

 Grāmatas ilustrācijās Anita Paegle smalki attēlojusi Rundāles pils interjeru un eksterjeru, radot īpašu veltījumu nozīmīgajam Latvijas kultūrvēstures piemineklim un tā ilggadējam kopējam Imantam Lancmanim. Šī grāmata ir Paegles unikālā mākslinieciskā rokraksta esence: viņas romantiskajās ilustrācijās dzīvais priekšmetiskojas, bet priekšmeti atdzīvojas, zūdot atšķirībai starp dabas un lietu pasauli, starp cilvēku un viņa radīto.

 

 Anita Paegle ir viena no mūsdienu latviešu bērnu grāmatu ilustrācijas lielākajām autoritātēm. Viņa aktīvi strādā jau vairāk nekā trīsdesmit gadus un ir saņēmusi visas nozīmīgākās Latvijas grāmatu mākslas balvas – Jāņa Baltvilka balvu, Pastariņa prēmiju, balvu “Zelta Ābele” u.c. Viņas mākslinieciskais rokraksts kļuvis par klasisku latviešu mākslas vērtību.

 

 Andrejs Vīksna darbojas prozā, dzejā un literatūras kritikā. Teksti līdz šim publicēti bērnu dzejas antaloģijā “Garā pupa”, interneta žurnālos “Satori”, “Punctummagzine”, izdevumos “Domuzīme”, “konTEKSTS” u.c.

Tagi: Bērnu grāmatas, Anita Paegle, Andrejs Vīksna