Sestdien, 10. novembrī, Igaunijas Nacionālajā muzejā (Esti Rahva Muuseum) Tartu atklāta Latvijas literatūras eksporta kampaņai #iamintrovert veltīta izstāde. Astoņu dienu garumā muzejā tiek svinētas “Latviešu dienas”, ar dažādiem pasākumiem atzīmējot Latvijas valsts simtgades jubileju.

Muzejā izvietotajā izstādē iespējams aplūkot daļu no kampaņai #iamintrovert veltītajiem mākslinieka Reiņa Pētersona komiksiem par introvertā latviešu rakstnieka nedienām, kā arī nofotografēties uz Latvijas meža vai jūras fona ar Latvijas autoru citātiem uz muguras. Izstādē var redzēt arī īpaši Londonas grāmatu tirgum veidotos reklāmas videoklipus ar četriem Latvijas autoriem – Noru Ikstenu, Luīzi Pastori, Kārli Vērdiņu un Ingu Ābeli. Tāpat radīta lasītava, kurā var iepazīties ar Latvijas literatūru angļu un igauņu valodās. Atklāšanā viesojās arī Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons un rakstnieks Jānis Joņevs, kura grāmata “Jelgava 94” nesen izdota igauņu valodā. Izstādi Tartu būs iespējams apskatīt vēl divas nedēļas – līdz 25. novembrim.


“Līdz šim mēs esam daudz cītīgāk tulkojuši latviski Igaunijas autoru darbus nekā viņi mūsējos. Lai gan dzīvojam tik tuvu viens otram, Igaunijā par Latvijas literatūru diemžēl zina ļoti maz. Tāpēc šī mums likās lieliska iespēja iepazīstināt ar mūsu autoriem un viņu darbiem kaimiņvalsts iedzīvotājus, kā arī viņu starptautiskos viesus,” atklāja platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka-Mrazauskas.


Jau vēstīts, ka šī gada aprīlī Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju bija Londonas grāmatu tirgus goda viesu valstis. Latvijas literatūrai tas pavēra vēl līdz šim nebijušas iespējas angliski runājošajā tirgū. Par godu šim notikumam tika radīta Latvijas literatūras atpazīstamības kampaņa #iamintrovert, kas jau ieguvusi starptautisku ievērību, kā arī saņēmusi vairākas radošā izcilības festivāla “Adwards 2018” balvas.


Izstāde tikusi sarīkota, pateicoties platformai “Latvian Literature”, Igaunijas Nacionālajam mākslas muzejam un Tartu latviešu biedrībai “Tērbata”.

 

 
Papildu informācija:
Anete Konste

E-pasts: info@latvianliterature.lv

Tālr.: 26123819


Platforma “Latvian Literature” ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

Tagi: Literatūra, Latvijas literatūra, #iamintrovert