Šogad Kocēnu novadā tiek īstenots Valmieras novada fonda atbalstīts projekts, kura ietvaros novada teritorijā izveidoti grāmatu brīvdabas apmaiņas punkti jeb “grāmatu mājiņas”.

Grāmatu mājiņas jau pieejamas Vika pasaku parkā Dikļos, blakus Kocēnu sporta namam, Vaidavas ezera pludmalē un pie krodziņa “Mazais Ansis” Rubenē, vakar, 6. novembrī, uzstādīta piektā grāmatu mājiņa, kas atrodas pie Zilākalna pagasta pārvaldes ēkas.

 
Grāmatu apmaiņas punkti ir veidoti kā nelielas mājiņas ar plauktiem, kuros katrs interesents var ielikt sev vairs nevajadzīgu grāmatu (maksimums trīs grāmatas) vai arī paņemt lasīšanai kādu no citu atnestajām grāmatām. Projekta īstenotājs Toms Treimanis, Kocēnu novada domes tūrisma un projektu speciālists, ideju aizguvis no līdzīgas prakses ASV. Viņa ideja par grāmatu apmaiņas punktu jeb mājiņu izveidi Kocēnu novadā un tā apkārtnē guva atbalstu Valmieras novada fonda rīkotajā akcijā "Ziedotāju aplis", kur līdzekļus interesantām idejām ziedo Valmieras un tās apkaimes cilvēki.


Kopumā Kocēnu novadā ir paredzēts izveidot sešus grāmatu apmaiņas punktus – tapšanas stadijā ir mājiņas izveide Bērzaines pagastā, savukārt projekta ietvaros kopumā paredzēts izvietot 10 grāmatu mājiņas – papildus Kocēnu novadā esošajām mājiņām trīs atradīsies Valmierā – pie Jauniešu mājas, Lucas muižas un Gaujas stāvo krastu sajūtu parkā, kā arī Burtnieku novadā – pie Valmiermuižas alus darītavas.

 


Papildu informācija:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 26115449
E-pasts: medijiem@kocenunovads.lv

Tagi: Grāmatu mājiņas, Grāmatu brīvdabas apmaiņas punkti