2018. gada 3. novembrī plkst. 13.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā Brīvības ielā 49/53 2. stāvā (pasākumu zālē) aicinām uz sociālajā tīkla "Facebook" notikušās akcijas "Dzejas Rupors" dalībnieku pirmajiem dzejas lasījumiem klātienē. 


Starptautiskā dzejas festivāla "Dzejas dienas 2018" laikā sociālajā tīklā "Facebook" šogad pirmo reizi norisinājās akcija "Dzejas Rupors", kuras ietvaros ikviens bija aicināts septiņās dienās ne tikai uzrakstīt un publicēt septiņus dzejoļus, bet katram interesentam tika dota arī iespēja gūt profesionālu dzejnieku komentārus un ieteikumus.


Citējot viena no akcijas moderatoriem, dzejas metra Aivara Eipura izteikumus portālā LA.lv 19.09.: "Pati akcija, sākumā neprognozējama, "aizgāja uz ur(r)ā", turklāt optimālajā virzienā. Dīvaini, bet no 12 uz Dzejas dienu noslēguma pasākuma lasījumiem pieteikušos dalībnieku mutes neizskanēja neviens dzejolis, kuru varētu saukt par neizdevušos vai vāju. Tā bija pasākuma veiksme un reizē vēl viens akcijas "Dzejas Rupors" pluss", nepārsteidz notikumu tālākā attīstība.


Par atbildi uz vairāku "Dzejas Rupora" dalībnieku sākotnēji nenopietnajiem izteikumiem, kā: "Neesam gatavi beigt", vai, "Turpināsim par spīti", dzima, un nu dalībnieku pašu spēkiem ir tikusi arī īstenota ideja organizēt dzejas lasījumus klātienē.  Paredzēta ap divdesmit "Dzejas Ruporā" publicējušos autoru klātbūtne - gan jaunatklātu talantu, gan arī tādu, kuru "kontā" jau pa kādam izdotam dzejoļu krājumam. Labāko dzejoļu lasījumi atraisītā atmosfērā, gaidāmi arī joki un, protams, laipni aicināts ikviens klausītājs!


Vairāk par akciju "Dzejas Rupors" oficiālajā Facebook lapā.Vēl par notikumu Dzejas Dienu oficiālajā Facebook lapā. Vēl par notikumu RCB oficiālajā Facebook lapā
Dzejas Rupors LIVE ir sadarbībā ar RCB rīkots publisks pasākums. Tā laikā uzņemtie foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti bibliotēkas publicitātes pasākumos.

 

 

Informāciju sagatavoja: 

Maija Priedīte

Tālr.: 26195607

E-pasts: DzejasRupors.Live@gmail.com