Kultūras ministrija (KM) jau piekto gadu aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā. Izcilniekus apbalvojumam var izvirzīt juridiskas personas, valsts un pašvaldības institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība ir saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes.

Balvas piešķiršanas mērķis ir izteikt Latvijas valsts atzinību par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.


Ar balvas nolikumu var iepazīties Kultūras ministrijas mājaslapā, kā arī līdz pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām – Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā, Rīgā Kr.Valdemāra ielā 11a, 21.kabinetā darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.


Pieteikumi jāiesniedz Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā līdz 2018.gada 1.oktobra plkst. 17:00, nogādājot tos personīgi vai nosūtot pa pastu – Kr.Valdemāra ielā 11a, Rīgā, LV-1364 (pasta zīmogs – 2018.gada 1.oktobris).


Pretendentu pieteikumus, atbilstoši apbalvojuma nolikumā noteiktajam, izvērtēs Nacionālā kultūras padome.


Apbalvojumus, tajā skaitā 7 000 eiro pēc nodokļu nomaksas, katrs no trim izcilniekiem saņems īpašā Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonijā, kuru KM organizē sadarbībā ar tās pārziņā esošajām kultūras institūcijām.


Izcilības balva kultūrā tika iedibināta 2014. gadā pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu. Pirmā Izcilības balvas kultūrā pasniegšanas ceremonija notika 2014. gada 22. decembrī. Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši: Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti un Andris Nelsons, dizaina birojs H2E, Gidons Krēmens un kamerorķestris Kremerata Baltica un Alvis Hermanis.

 

 
Vairāk informācijas:

Sintija Siliņa

Kultūrpolitikas departaments

Nozaru politikas nodaļa

Vecākā referente

Tālr. (+371) 67330220

E-pasts: Sintija.Silina@km.gov.lv

Tagi: Kultūra, Balvas, Apbalvojumi, Izcilības balva kultūrā