Vasaras vidus jau ierasti iezīmējas ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautiskās Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanu, kas pulcē plašu interesentu loku. Tā ir jau stabila tradīcija, kas tiek uzturēta kopš 2005. gada.

Žūrija lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir igauņu rakstniece Tīa Selli (Tiia Selli). Viņas grāmatu “Mia ir priecīga” (izdevējs - Jāņa Rozes apgāds) Latvijas bērni var iepazīt pateicoties izcilajai tulkotājai, vairākkārtējai šīs balvas ieguvējai Maimai Grīnbergai .

 
Laikā no 2017. gada maija līdz 2018. gada maijam izdotās grāmatas vērtēja Latvijas Bērnu un jauniešu literatūras padomes (LBJLP) izraudzītā žūrija – LBJLP prezidente, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne; Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra medijpratības eksperte, komunikācijas zinātņu doktore Aiga Grēniņa; mākslas zinātniece, pedagoģijas doktore, Latvijas Universitātes asociētā profesore Austra Avotiņa; Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības speciāliste Ilze Kupča un ar bērniem kopā lasošie tēti – mūziķis Jānis Upmanis- Holšteins un režisors Mārtiņš Eihe.

 
Šogad žūrija īpaši akcentējusi 18 grāmatas - to autorus un ilustratorus, kā arī izvirzījusi pretendentus AS “Latvijas Valsts meži” balvai JAUNAUDZE par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.


Jāņa Baltvilka balvas pretendenti ir Rūta Briede ar bilžu grāmatu "Suns, kurš atrada skumjas" un tās ilustratore Elīna Brasliņa, Pauls Bankovskis ar stāstu krājumu par vēsturi “Kur pazuda saimnieks?”, autors nominēts arī debijai bērnu grāmatu mākslā, Lauris Gundars ar garstāstu "Sveiks, Vali" un ilustartore Anete Melece, Māris Rungulis ar garstāstu pusaudžiem "Sikspārnis" un ilustartore Elīna Brasliņa, Inese Paklone ar teiksmaino stāstu "Okeāns un tuksnesis" un ilustartore Alise Mediņa, Ieva Melgalve ar bilžu grāmatu "Mamma, kas apēda bērnus" un ilustratore Anita Rupeika, Laura Dreiže ar fantāzijas romānu “Tā runāja Zosu māte”, Zane Zusta ar rotaļgrāmatu "Ucipuci domā ārpus kastes" un ilustratore Evija Timma-Novika, māklsiniece Gita Treice ar ilustrācijām Pētera, Indras un Zanes Brūveru dzejoļu krājumam "Brūveri brūvē” un “Latviešu brīnumu pasakas”, māksliniece Indra Sproģe ar interesanto ideju, kā bērniem apgūt angļu valodas alfabētu grāmatā “Awesome beetle's colors”, Inese Zandere ar bilžu grāmatu “Zirgā” un tās ilustratore Anna Vaivare, Māra Cielēna ar pasaku krājumu "Pētera vaigi", Andra Manfelde ar garstāstu "Kurš no mums lidos?" un ar pašas veidotām ilustrācijām nominēta debijai bērnu grāmatu mākslā, Aivars Kļavis ar vēsturisko romānu pusaudžiem un jauniešiem "Melnais akmens", bet tā ilustrators Emīls Mozga nominēts debijas balvai bērnu grāmatu mākslā, Vivianna Maria Staņislavska ar ilustrācijām Lijas Brīdakas mīklu grāmatai "Pūliņu kūleņi", Jānis Blanks ar ilustrācijām Artura Gobas dzejolim "Zemes vēzis" un Veronika Veldze ar bilžu grāmatas "Tiranozauram plāni klājas" ilustrācijām nominēti balvai bērnu grāmatu mākslā.


Sadarbībā ar portālu DELFI LBJLP aicina piedalīties lasītāju balsojumā http://www.delfi.lv/ un izvēlēties pašu labāko un skaistāko bērnu vai jauniešu grāmatu no šogad "Baltvilka balvai" nominētajiem darbiem.


Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā notiek pateicoties galvenajiem atbalstītājiem: Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Starptautiskajai Ventspils rakstnieku un tulkotāju mājai, Valsts kultūrkapitāla fondam, Rīgas Domei, VAS “Latvijas Valsts meži”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centram, kā arī informatīvajiem atbalstītājiem: interneta žurnālam Satori.lv, portālam DELFI, Latvijas Radio, laikrakstam DIENA u.c.

 


Papildu informācija:


Ilze Marga

Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas koordinatore
Tālr.: 29219487

E-pasts: ilze.marga@lnb.lv


Silvija Tretjakova
Latvija Bērnu un jaunatnes literatūras padome
Tālr.: 29492456

E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv

Tagi: Bērnu literatūra, Jāņa Baltvilka balva, Grāmatu māksla