2018. gada 27. martā plkst. 18.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) izstādes “100 priekšmeti no Somijas” ietvaros norisināsies literārs pasākums “Man i valod. Tā i tik man...”. Par populārās somu dzejnieces Heli Lāksonenas fenomenu runās dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš, bet vakara muzikālo gaisotni radīs flautiste Ketija Ringa-Karahona.

 

Heli Lāksonena (Heli Laaksonen) Somijā ir viena no iecienītākajām dzejniecēm, kuru lasītāji un klausītāji mīl par asprātību, sirsnību un drosmi atrast dzeju vienkāršajā ikdienas dzīvē. Latvijā lielu interesi un Literatūras Gada balvu izpelnījās Guntara Godiņa atdzejotā Heli Lāksonenas grāmata “Kad gos smei” (2012), kas ir piedzīvojusi vairākus papildmetienus. 2015. gadā izdevniecībā “Liels un mazs” iznāca arī viņas bērnu dzejas grāmata “Piec ait kalns”, par kuru gan autore, gan tulkotājs saņēma Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā.

 
Guntars Godiņš un Heli Lāksonena uzstājušies vairākās Latvijas, Igaunijas un Somijas pilsētās un izpelnījušies lielu auditorijas interesi un atzinību.
Heli Lāksonena dzejoļus raksta dienvidrietumu somu valodas dialektā, bet atdzejotājs Guntars Godiņš tos tulkojis, izmantojot Vidzemes lībiskās izloksnes iezīmes. Latvijā izdoto Heli Lāksonenas grāmatu “Kad gos smei” ilustrē ļoti asprātīgi mākslinieces Aijas Zariņas zīmējumi.

 
Vakara gaitā būs iespēja dzirdēt Heli Lāksonenas dzejoļus, uzzināt par atdzejas iespējām un principiem. Lasījuma laikā flautiste Ketija Ringa-Karahona izpildīs skandināvu un latviešu komponistu skaņdarbus.


Uz tikšanos Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens interesents!


Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 3,50 EUR,skolēniem, studentiem, pensionāriem – 2,00 EUR).

 

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.


Izstāde “100 priekšmeti no Somijas” būs skatāma līdz 8. aprīlim.