Vai jelgavnieki ir lasītāji?Jelgavas pilsētas bibliotēka piedāvā vislabāko veidu, kā svinēt Latvijas simtgadi – izlasot 100 latviešu autoru grāmatas!

Vai jelgavnieki ir gatavi izaicinājumam?

 

 Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Pārlielupes bibliotēka, Miezītes bibliotēka un bērnu bibliotēka „Zinītis” – aicina visus Jelgavas, Jelgavas novada un Latvijas iedzīvotājus iesaistīties bibliotēkas rīkotā akcijā „100 grāmatas par godu Latvijas simtgadei”.

 

 Akcijas mērķis ir apliecināt, ka latviešu literārais mantojums ir bagāts un daudzveidīgs: gan pirms 100 gadiem, gan šodien mēs varam lepoties gan ar augstvērtīgu daiļliteratūru, gan nopietniem pētījumiem dažādās zinātņu nozarēs, un ikviens plašajā grāmatu klāstā atradīs interesanto un noderīgo tieši sev. Tāpat akcija ir lielisks izaicinājums un iespēja apliecināt, ka latvieši, un īpaši jelgavnieki, patiešām ir lieli lasītāji.

 

 Lasīšanas veicināšanas akcija "100 grāmatas par godu Latvijas simtgadei" norisināsies visās Jelgavas pilsētas bibliotēkās no 2018. gada 15. janvāra līdz 30. decembrim.

 

 Visi akcijas dalībnieki saņems bukletu, kurā gada laikā būs iespēja sakrāt zīmodziņus par katru izlasīto latviešu autoru grāmatu (izņemot skolas mācību grāmatas, laikrakstus un žurnālus). Bukletā un bibliotēkas tīmekļvietnē būs pieejama sīkāka informācija par akcijas noteikumiem, kā arī saraksts ar mūsu darbinieku īpaši ieteiktām latviešu autoru grāmatām bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Grāmatas ērti varēs izvēlēties mūsu elektroniskajā kopkatalogā, jautāt bibliotekāram vai lasīt latviešu autora grāmatu pēc paša izvēles.

 

 Izlasot 100 grāmatas un saņemot 100 zīmodziņus akcijas bukletā, lasītāji būs ne tikai par 100 izlasītām grāmatām bagātāki, ne tikai par 100 brīnišķīgiem, ar grāmatu pavadītiem mirkļiem bagātāki, bet saņems no Jelgavas pilsētas bibliotēkas arī lielisku dāvanu – ielūgumus uz kādu no daudzveidīgajiem kultūras pasākumiem Jelgavas pilsētā.

 

 Aicinām arī ikvienu akcijas dalībnieku dalīties pārdomās par izlasīto mūsu bibliotēku facebook un draugiem.lv kontos, pievienojot mirkļbirku #100gramatasJPBNovembrī apkoposim lasītāju apspriestākās grāmatas un ieteiksim tās ikvienam bibliotēkas apmeklētājam.

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Latvijas valsts simtgade