29. aprīlī plkst. 12.00 un plkst.16.00 RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" (Brīvības gatvē 206) notiks VEF teātra režisora Agra Krūmiņa iestudētās Nikolaja Gogoļa komēdijas "Precības" pirmizrāde.

RCB filiālbibliotēka "Vidzeme"  uz laiku kļuvusi par mājvietu VEF Kultūras pils teātrim. 2015. gadā šeit tika iestudēta un izrādīta Agra Krūmiņa iestudētā Albēra Kamī luga „Pārpratums”.

 

Nikolajs Gogolis ir nozīmīgs 19. gadsimta ukraiņu izcelsmes krievu rakstnieks. Pazīstamākie viņa darbi ir romāns „Mirušās dvēseles” un lugas „Revidents” un "Precības", kas tulkotas daudzās pasaules valodās.

 

„Gogolis mani vienmēr ir interesējis. "Precības" ir arī luga, kuras iestudējumā var izpausties lielāks aktieru skaits. Turklāt pēc žanriski pasmagā „Pārpratuma” gribējās parādīt kaut ko vieglāku,” jautāts par lugas izvēli, stāsta Agris Krūmiņš

 

Prieks, ka ēkā Brīvības gatvē 206 atkal tiek spēlēts teātris. No 1901. līdz 1906. gadam šajā namā darbojās atturības biedrības „Auseklis” teātris, kurā savulaik strādāja tādi režisori kā Zeltmatis un Teodors Lejas-Krūmiņš, kuru iestudējumos tēloja tādas latviešu teātra leģendas kā Alfrēds Amtmanis-Briedītis, Tija Banga un citi.

Ieeja brīva, iepriekš piesakoties pie režisora Agra Krūmiņa pa tālr. 26352097, jo vietu skaits ir ierobežots.

Ziņu sagatavoja:

Daina Ģeibaka, Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja