No 19. aprīļa Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā ir apskatāma fotoizstāde "Pasaule mūsu acīm". Izstādē apskatāmi 20 labākie autordarbi, kuri 2016. gadā uzvarējuši Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrības "Redzi mani", Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas organizācijas un foto kluba "Rīga" rīkotajā fotokonkursā "Pasaule mūsu acīm".

Fotoizstādi būs apskatāma no 19. aprīļa līdz 12. maijam (plkst. 10.00 — 17.00)

 

Pasaule, kurā mēs dzīvojam ir dažāda ne tikai vizuāli, bet arī emocionāli. Vienam lūkošanās sarkanīgajā saulrietā ir piepildītas dienas liegais noslēgums, citam tas ir lietainas rītdienas vēstnesis. Vienam tikšanās ar delfīnu ir eksotiska neiespējamība, citam — dziedējoša realitāte. Vienam apkārtējās dabas krāšņums acu vājuma dēļ ir garāmejošs, citam — pārliecība, ka fotokameras objektīvs spēs noķert sajūtas un pārdzīvojumus. Viena pasaule, kurā mēs dzīvojam, bet dažāds "redzējums". Un kurš gan teicis, ka šo pasauli nevar "redzēt" arī cilvēki ar redzes traucējumiem? Var!

 

Tieši tāpēc no 19. aprīļa līdz 12. maijam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā Juglas ielā 14 būs apskatāma fotoizstāde "Pasaule mūsu acīm".

 

Sākotnēji izstāde tika izveidota 2016. gadā, kad Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo biedrība "Redzi mani" sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas organizāciju un foto klubu "Rīga" rīkoja foto konkursu "Pasaule mūsu acīm". Konkursā tika aicināti piedalīties cilvēki ar redzes traucējumiem, iemūžinot fotogrāfijās sev apkārt notiekošo. Toreiz Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika izveidota izstāde ar 50 konkursā iesniegtajiem labākajiem darbiem. Šogad tā atceļojusi arī uz mūsu bibliotēku, kur ir apskatāmi 20 no šiem darbiem, kā arī apkopota neliela informācija par autoriem.

 

Foto izstādes mērķis ir parādīt redzes invalīdu iemūžināto pasauli un ļaut sevī augt izbrīnam par fotogrāfijās redzamo. Ikdienas steigā mēs bieži neievērojam sev apkārt notiekošo, nemaz nerunājot par tā iemūžināšanu. Atnāciet uz fotoizstādi un paraugieties arī jūs uz pasauli autoru acīm!

Ziņu sagatavoja:

Dinija Biteizstādes kuratore