Ceturtdien, 23.februārī, plkst. 13.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks Ziemeļkurzemes tautasdziesmu krājuma “Zvaigžņotāj zemīte” atvēršanas svētki. Pasākumā piedalīsies krājuma sastādītājs Uldis Punkstiņš.

Krājuma “Zvaigžņotāj zemīte” apkopotās dziesmas pierakstītas Ventspils, Talsu un Kuldīgas apvidos, kuros runāja ventiņu (tāmnieku) dialektā. 140 lappušu grāmatā tautas dziesmu tekstus papildina Ēdoles pamatskolas, Ugāles, Ventspils, Dundagas, Valdemārpils mākslas skolu audzēkņu un mākslinieka Jāņa Anmaņa ilustrācijas. 


“Šine krājme es i apkuopojs tōtsdziesam vārds no Ziemeļkuorzem, kuŗems es i tics klā, un kūŗ ritig skan tame mīļe valuode, kas tur, Zvaigžņotaj zemite, i tejkt agrakes laikes,” tā dziesmu krājumā raksta tā sastādītājs Uldis Punkstiņš, sakot, ka “Kuorzeme man atgriežes māj sajūt. ... Un vo tas valuod, ko tur rune, tik smuk nelīgjes no jūŗs viļņem un vārd galuotens nā aprouts no jūŗs vēj. Vel jo dāž mutt to tejc...”


Uldis Punkstiņš izdevis arī grāmatu bērniem “Lielā ķeza”, kas māca saudzīgu attieksmi pret vidi, un vairākus mūzikas diskus. To vidū ir arī apvienības VEGA CD „Lido, dūja”, kas 2014.gadā tika nominēts „Zelta mikrofona” balvai.
Ieeja uz pasākumu bez maksas, aicināti visi interesenti.  

Ziņu sagatavoja:

Olita Šteinmane, Ventspils bibliotēkas direktores vietniece