Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēka (Aviācijas ielā 15) 20.janvārī plkst.16.00 aicina uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu.

Rakstniece ir vairāku pazīstamu romānu („Amour Fou jeb Aplamā mīla 69 pantos”, „Jaunavas mācība”, „Dzīves svinēšana”) un īsprozas – stāstu un eseju autore. Populāri ir arī Noras Ikstenas biogrāfiskie darbi, kas veltīti Dzintaram Sodumam, Brunim Rubesam, Vijai Vētrai, Mārai Zālītei, Regīnai Ezerai.

 

Par grāmatu „Nenoteiktā bija” – Imanta Ziedoņa bērnības atmiņu rekonstrukciju – Nora Ikstena saņēmusi Baltijas asamblejas balvu, Literatūras gada balvu un laikraksta „Diena” Gada balvu kultūrā.

 

Nora Ikstena aktīvi iesaistījusies valsts kultūrpolitikas veidošanas procesos, bijusi Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētāja. Rakstniece bijusi arī Latvijas Literatūras centra valdes priekšsēdētāja. Nora Ikstena sarakstījusi scenāriju dokumentālajai filmai par latviešu rakstniekiem trimdā „Pasaules nepasaule” (2001).

 

Noras Ikstenas romāns „Mātes piens” ir kļuvis par šobrīd vispopulārāko grāmatu mūsu lasītāju vidū, gaidītāju rindas, lai izlasītu grāmatu, nekļūst īsākas, grāmatas tematika raisa dziļas pārdomas  un diskusijas.

 

„Noras Ikstenas darbu „Mātes piens” nevar pārslavēt. Tā mākslinieciskā kvalitāte ir izcila, es pat teiktu, ka tā ir visaugstākā līmeņa proza, ar to mūsu literatūra var lepoties, droši iekļaujoties pasaules vārda mākslas plūdumā,” atzīst psihologs Viesturs.Rudzītis.

 

Savukārt rakstnieka Osvalda Zebra viedoklis par grāmatu ir šāds: „Šis teksts ir mezgls, kuru Nora Ikstena raisījusi jau agrāk - romānā „Dzīves svinēšana” pirms septiņpadsmit gadiem, stāstā „Klusā daba ar nāvi” un citos. Aizraujošs cilvēka tapšanas pētījums ar precīzi un krāšņi iezīmētu fonu - Latvijas PSR no sešdesmitajiem līdz astoņdesmitajiem”.

 

Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta projektu vadītāja Liega Piešiņa.

Ieeja brīva

Kontaktinformācija: tālr. 67848995

e-pasts: daugava@inbox.lv

 

Foto: Aiga Redmane

Ziņu sagatavoja:

Anna Dunajevska, Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkas vadītāja