Otrdien, 3. augustā, plkst.16.00, ar kultūras ministra Inta Dāldera un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora Andra Vilka piedalīšanos, Nacionālā Būvkompāniju apvienība (NBA) atklāja LNB jaunās ēkas fasādes stiklošanas darbus.

Kā zināms, par bibliotēkas jaunās ēkas seju un galveno vizuālo elementu var uzskatīt tās stiklotās fasādes, ko veidos vairāk kā 3500 kvadrātmetru caurspīdīga stikla un aptuveni 10 000 kvadrātmetru necaurredzama dekoratīva stikla pakešu. Stikla paketes tiek ražotas Latvijā no stikliem ar dažādiem pārklājumiem, kuru ražošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas, savukārt caurspīdīgos stiklus pakešu ražotnēm piegādā vācu kompānija ar daudzu gadu pieredzi stiklu ražošanā, kas specializējas galvenokārt uz sarežģītiem projektiem.

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē - www.nba.lv www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.

Ziņu sagatavoja:
Mārcis Krastiņš
"Baltijas Komunikāciju centra" pārstāvis
Tālr.: 67281360; 27780055

Tagi: Gaismas pils