Rīga, LETA. Nākamnedēļ plānota pirmā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta īstenošanas nodaļas vadītāja amata pretendentu vērtēšanas komisijas sēde, kuras laikā tiks izskatīti pretendentu pieteikumi un novērtēta to atbilstība konkursa kritērijiem.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule, par to, cik ilgā laikā notiks pretendentu vērtēšana, komisija lems nākamnedēļ.

 

Pretendentu vērtēšanas komisijā KM uzaicinājusi strādāt pārstāvjus no sabiedrības par atklātību "Delna", LNB projekta īstenošanas Uzraudzības padomes, LNB un LNB atbalsta biedrības.

 

Kā ziņots, LNB projekta īstenošanas nodaļas vadītāja amata konkursam pieteikušies seši pretendenti.

 

"Delna" paudusi bažas par to, ka finansiālie ierobežojumi vienotajā atalgojuma sistēmā var neļaut piesaistīt speciālistu, kas būtu spējīgs izpildīt ne tikai amata aprakstā un nodaļas reglamentā noteikto, bet arī pārraudzīt 150 miljonu latu vērto būvniecības projektu. Ņemot vērā amatpersonai izvirzītās prasības un uzlikto atbildību, KM būtu valdībā jāvirza jautājums par īpaša statusa piešķiršanu LNB projekta īstenošanas nodaļas vadītājam vienotajā atalgojuma sistēmā.

KM valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Uldis Lielpēters informēja, ka KM jau konsultējusies ar Valsts kanceleju par atalgojuma jautājumu.


"Delnas" rīkotajā publiskajā diskusijā "Vai uzcelsim "Gaismas pili" līdz 2012. gada 18. novembrim ekonomiskā, tiesiskā un atklātā veidā?" gan Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, gan citi diskusijas dalībnieki uzsvēra, ka LNB vadību obligāti vajadzētu iesaistīt LNB būvniecības procesā. "Vispareizāk būtu, ja LNB projekta īstenošanas nodaļa būtu nevis KM, bet gan LNB un to vadītu profesionālis ar adekvātu atalgojumu un tiesībām pieņemt operatīvus lēmumus," teica Straume.

 

 

Daiga Kļanska LETA

Copyright © LETA

Tagi: Gaismas pils