No 23. aprīļa līdz 10. maijam Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā apskatāma fotoizstāde "Latvijas mazās gaismas pilis".

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Kuldīgas novadu izstādē pārstāv Kuldīgas Galvenā bibliotēka un Rendas, Padures un Pelču pagastu bibliotēkas.


Izstādes atklāšana 23. aprīlī  plkst. 11:00.

Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas Latvijas publiskās bibliotēkas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis nozīmīgs notikums. Svarīgi visas valsts mērogā parādīt šīs pozitīvās pārmaiņas.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe: "Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs."

Izstāde "Latvijas mazās gaismas pilis" pirmo reiz tika eksponēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā, tās atklāšanas nedēļā. "Latvijas mazās gaismas pilis" līdz šim jau skatījuši Ventspils, Valmieras, Daugavpils, Jelgavas, Limbažu, Tukuma un Saldus iedzīvotāji. Tagad izstāde ikvienam interesentam pieejama Kuldīgas Galvenās bibliotēkas Mākslas namā, 1905.gada ielā 6, no 23. aprīļa līdz 10. maijam.

Kuldīgas Galvenā bibliotēka ir dinamisks kultūras, informācijas, zināšanu un komunikāciju centrs, kurā katram indivīdam tiek dotas iespējas attīstīties un augt. Bibliotēka izglīto un bagātina cilvēkus, nodrošinot  pakalpojumus, kas atbilst iedzīvotāju mainīgajām interesēm. Šobrīd Kuldīgas Galvenās bibliotēkas pakalpojumus izmanto 3500 reģistrētu lietotāju.

"Latvijas mazo gaismas piļu" izstādes idejas autori ir LNB direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Kuldīgas novada pašvaldības un citu Latvijas pašvaldību atbalstu.


Papildus informācija:
Olita Pričina-Voitika
Tālr.: 26470109

E-pasts: olita@gaisma.lv

Tagi: Izstādes, Bibliotēku ēkas, Bibliotēku telpas