23. aprīlis ir Pasaules Grāmatu un autortiesību diena, un šogad tās priekšvakarā, 22. aprīlī, AKKA/LAA jau otro reizi četriem autoriem pasniegs ikgadējo Autora balvu.

Par Autora balvas 2015 laureātiem kļuvuši režisors Pēteris Krilovs - par dokumentālo filmu Uz spēles Latvija, komponists Jēkabs Nīmanis - par mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādei Raiņa sapņi (režisors Kirils Serebreņņikovs), rakstnieks Jānis Joņevs - par romānu Jelgava ’94 (apgāds Mansards, 2013) un mākslinieks Miķelis Fišers - par izstādi Netaisnība Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (28.11.2014.-18.01.2015.).

Autora balvu piešķir biedrības AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par vienu darbu, kas publiskots iepriekšējo divu gadu laikā, no marta līdz februārim ieskaitot. Balva dibināta 2014.gadā ar mērķi uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā.

Ar Autora balvu paši autori cildina kolēģu pārsteidzošus un stiprus darbus, kuri radoši iedvesmojuši vai provocējuši ar novatorismu un profesionalitāti.

Balvas pasniegs Autoru pusdienās restorānā Bibliotēka Nr.1, laureāti saņems koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru - laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Autora pusdienu laikā ik laureāta bankas konts papildināsies arī ar 1111 eiro, kas paredzēti kā atbalsts jaunu darbu tapšanai. 2014.gadā Autora balvu saņēma tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs un komponists Vilnis Šmīdbergs.

Autora balvas Latvijā šogad tiek pasniegtas otro reizi, savukārt citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, šāda radošo cilvēku godināšana notiek jau ilgstoši.

Autora balvu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

Papildu informācija:

Ieva Kolmane
Tālr.: 67506131; 22006650
E-pasts: komunikacija@akka-laa.lv

http://www.akka-laa.lv/lat/autoriem2/akka_laa_kulturas_un_izglitibas_fonds/

Ziņu sagatavoja:

Ieva Kolmane


Biedrības "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība" sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Balvas, AKKA/LAA, Apbalvojumi, Autora balva 2015