No 7. aprīļa līdz 16. aprīlim Saldus pilsētas bibliotēkā apskatāma fotoizstāde "Latvijas mazās gaismas pilis". Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas.

Saldus novadu izstādē pārstāv Saldus pilsētas bibliotēka un Kursīšu bibliotēka - informācijas centrs.

Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas Latvijas publiskās bibliotēkas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis nozīmīgs notikums. Svarīgi visas valsts mērogā parādīt šīs pozitīvās pārmaiņas.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe: "Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs."

Izstāde "Latvijas mazās gaismas pilis" pirmo reiz tika eksponēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā, tās atklāšanas nedēļā. "Latvijas mazās gaismas pilis" līdz šim jau skatījuši Ventspils, Valmieras, Daugavpils, Jelgavas, Limbažu un Tukuma iedzīvotāji. Tagad izstāde ikvienam interesentam pieejama Saldus pilsētas bibliotēkā, Tūristu ielā 3, no 7 .aprīļa līdz 16. aprīlim.

Saldus pilsētas bibliotēkai jaunās telpas sniedz plašas iespējas daudzveidot piedāvājumu. Tagad ir iespējams strauji ieviest pakalpojumus, kas saistīti ar jaunajām tehnoloģijām.

Kursīšu pagasta bibliotēka ir piedzīvojusi četras pārvērtības, bet jaunajās telpās tā staro plašumā un gaismā.

"Latvijas mazo gaismas piļu" izstādes idejas autori ir LNB direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Kursīšu pagasta pārvaldes un citu Latvijas pašvaldību atbalstu.

Ziņu sagatavoja:

Olita Pričina-Voitika


Tālr.: 26470109


E-pasts: olita@gaisma.lv

Tagi: Izstādes, Bibliotēku ēkas, Bibliotēku telpas, Ceļojošās izstādes