20.oktobrī tika noskaidroti Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balvas "Kilograms kultūras" trešā ceturkšņa balsojuma rezultāti - kultūras notikumi, kuri pretendēs uz gada balvu kategorijās "Kino", "Vizuālā māksla", "Literatūra un grāmatniecība", "Teātris", "Mūzika", "Notikums" un "Pārsteigums".

Īpašs prieks, ka Mūzikas nominācijā skatītāji visaugstāk novērtējuši koncertu "Dzimuši Rīgā", kuru skatītājiem daudzās Eiropas valstīs demonstrēja LTV un pārraidīja Latvijas Radio.

Kategorijā "Kino" skatītāji par labāko atzinuši režisores Signes Baumanes animācijas filmu "Akmeņi manās kabatās", "Vizuālās mākslas" kategorijā - izstādi "Sarkandaugava. Dārzs" Rīgas psihoneiroloģijas un narkoloģijas centrā, "Literatūras un grāmatniecības" nominācijā visvairāk balsojuši par Arno Jundzes romānu "Putekļi smilšu pulkstenī. Kategorijā "Teātris" izcēluši režisora un horeogrāfa Sergeja Zemļanska izrādi "Indulis un Ārija" Liepājas teātrī, savukārt kategorijā "Mūzika" gada balvai nominējuši koncertu "Dzimuši Rīgā" Latvijas Nacionālās operas skvērā.

Par trešā ceturkšņa "Notikumu" skatītāji izvirzījuši 8. Pasaules koru olimpiādi, savukārt kā gada "Pārsteigums" uz "Kilograms kultūras" balvu pretendēs kamermūzikas festivāls "Sansusī" brīvdienu mājās "Susēja".

Gada balvu "Kilograms kultūras" veido Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un lsm.lv eksperti, nominējot saistošākos un augstvērtīgākos kultūras notikumus katrā gada ceturksnī septiņās kategorijās - mūzika, vizuālā māksla, teātris, literatūra un grāmatniecība, kino, Gada notikums un Gada pārsteigums. Nākamais balsojums aptvers oktobra, novembra un decembra mēnešus, par kuriem būs iespējams balsot 2015.gada janvārī.

Papildu informācija:

Laura Brokāne
LTV Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200751; 22046219
E-pasts: laura.brokane@ltv.lv

Laura Elizabete Vanaga
Latvijas Radio preses sekretāre
Tālr. 67206691; 26587875
E-pasts: laura.vanaga@radio.org.lv

Ziņu sagatavoja:
Laura Brokāne
LTV Komunikācijas speciāliste

Tagi: Kultūra, Kilograms kultūras