Bērnu grāmatu izdevniecība Liels un mazs izdevusi ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases BIKIBUKS jauno laidienu (31.-36. grāmatiņa).

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:
Nr. 31. Kārlis Skalbe. Rudens. Mākslinieks Roberts Rūrāns;
Nr. 32. Herberts Dorbe. Skaitļu rotaļa. Māksliniece Aija Jurjāne;
Nr. 33. Valdis Lukss. Stāsts par žirafi. Māksliniece Rūta Daubure;
Nr. 34. Māris Čaklais. Gaidītāja meža cūka. Māksliniece Elīna Brasliņa;
Nr. 35. Māra Misiņa. Buršanās. Māksliniece Māra Viška;
Nr. 36. Ojārs Vācietis. Viens pa ceļu gāja. Mākslinieks Māris Bišofs.

 

Jauno bikibuku atvēršana un iepazīšanās ar ilustratoriem notiks 10. maijā plkst. 12.00, Kalnciema kvartāla galerijā (Kalnciema iela 35), Māmiņdienas gaisotnē.Bērnus gaidīs arī BIKIBUKA darbnīca "Uzdāvini mammai grāmatiņu". No 8. līdz 23. maijam Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma arī BIKIBUKA mākslas kolekcijas izstāde. Šī izstāde ir viens no bērnu kultūras pasākumiem, ar kuriem izdevniecība "Liels un mazs" šogad atzīmē savas pastāvēšanas desmitgadi.

Katram dzejolim izlasē BIKIBUKS atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu “Biki-buki”, ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

Izlasi sastādījusi “Liels un mazs” galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. “Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. “Liels un mazs” savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas,” uzskata sastādītāja.

Jaunākā BIKIBUKA laidiena grāmatu izdošanu atbalsta VVKF un AS “Antalis”, nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 – 12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, specializētajā bērnu grāmatu veikalā “Grāmatu karuselis”, t/c „Spice”, galerijā „Istaba” K. Barona ielā 31A, veikalā „M50” Miera ielā 50, grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards” Kr.Barona ielā 21A, veikalā “Mazputniņš” Miera ielā 19  un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajā tīklā twitter.com: https://twitter.com/lielsunmazs
un facebook.com: http://facebook.com/lielsunmazs

Ziņu sagatavoja:
Kristīne Dzene
Izdevniecības "Liels un mazs" kopvede
Tālr.: 26734688; 67282133
E-pasts: krdzene@gmail.com
www.lielsmazs.lv

Tagi: Bērnu grāmatas, Jaunākie izdevumi, BIKIBUKS