10. aprīlī Mūzikas namā "Daile" pasniegtas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvas kultūrā "Baltais zvirbulis", kuras saņēma 10 Rīgas pašvaldības kultūras darbinieki un sadarbības partneri par kvalitatīvu kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā 2013. gadā.

Balvas pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

 

Šogad apritēja desmit gadi kopš Rīgas pilsētas pašvaldība pasniedz Gada balvu kultūrā "Baltais zvirbulis". Jubilejas pasākumā tika sveikti 2013. gada balvas ieguvēji, kā arī tika prezentēts desmitgades svinībām veltīts izdevums "Baltais zvirbulis. Gada balva kultūrā 2004 - 2014", kurā apkopota informācija par visiem 164 balvas ieguvējiem, kas "Balto zvirbuli" saņēmuši šajos 10 gados. Izdevums būs pieejams visās Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs.

 

Par veikumu 2013.gadā, nominācijā "Par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu" balvu saņēma pieci laureāti:

  • Ilda Sīlis - Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" Tautas lietišķās mākslas studijas "Nianse" vadītāja - par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tautas lietišķās mākslas attīstībā un kultūras mantojuma saglabāšanā;
  • Arvīds Platpers - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru kora "Absolventi" mākslinieciskais vadītājs - par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu kora mūzikas attīstībā;
  • Vilnis Salaka - VEF Kultūras pils Vīru vokālā ansambļa mākslinieciskais vadītājs - par radošo ieguldījumu latviešu tautas mūzikas saglabāšanā un popularizēšanā;
  • Ilze Dzērve - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas "Ave Sol" Rīgas koru grupas koncertmeistare - par ilggadēju un izcilu koncertmeistara darbu;
  • Ināra Čakste - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras centra "Iļģuciems" amatierteātra "Rampa" režisore - par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu Rīgas pilsētas amatierteātru attīstībā.

 

Nominācijā "Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks" balvu saņēma Gunta Ozola - Rīgas Centrālās bibliotēkas Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre - par ieguldījumu Rīgas Centrālās bibliotēkas kā Eiropas līmeņa publiskās bibliotēkas tēla veidošanā.

 

Nominācijā "Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks" balvu saņēma Vilnis Heinrihsons - Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas kompozīcijas skolotājs - par novatorisku pieeju izglītības programmu pilnveidošanā.

 

Nominācijā "Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva vadītājs" balvu saņēma Jānis Liepiņš - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas "Ave Sol" jauniešu kora "Kamēr…" mākslinieciskais vadītājs - par komponista Džona Lutera Adamsa koncertuzveduma "Svētā vēja dziedājumi" mākslinieciski augstvērtīgu pasaules pirmatskaņojumu.

 

Nominācijā "Sadarbības partneris" balvu saņēma divi laureāti:

  • Visvaldis Asaris - vides un grafiskā dizaina mākslinieks - par radošumu svētku noformējuma koncepciju izstrādē un augstā mākslinieciskā kvalitātē īstenotiem dizaina objektiem pilsētvidē;
  • Apvienība "ARS Nova" - par multifunkcionālās koncertzāles "Mūzikas nams "Daile"" izveidi un augstā mākslinieciskā līmenī īstenotiem projektiem un koncertiem Rīgā.

 

Balvu "Baltais zvirbulis" piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīvu kultūras procesa nodrošināšanu galvaspilsētā. Balvu veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz kopš 2004. gada. Pretendentus balvai izvirza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un tā padotībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes.

Ziņu sagatavoja:
Indra Vilde
RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67026838; 26708034

Tagi: Kultūra, Baltais zvirbulis, Apbalvojumi