Laikrakstā "Laiks" šā gada 2. numurā publicēta ziņa par Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda apbalvojumiem, kas piešķirti 2012. gada beigās. Šo gadskārtējo balvu literatūrā un mākslā piešķir rakstniekiem, māksliniekiem un zinātniekiem, kas ar savu darbību rosinājuši un bagātinājuši latviešu moderno mākslu un literatūru ārpus Latvijas.

Par 2012. gada balvas laureātu kļuvis fotomākslinieks Ulvis Alberts. Viņš vairāk nekā četrdesmit sava darba gados fotogrāfijās atspoguļojis Holivudas filmu zvaigznes, azartiskos pokera spēlmaņus Lasvegasā un modernos rīdziniekus. U.Alberta fotoattēlu grāmatas jau kļuvušas par bibliogrāfiskiem retumiem. Šīs balvas lielums - $20 000.

 

Taču ievērību pelna arī fakts, ka Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda 2012. gada atzinības balva (ASV $10 000) piešķirta Rakstniecības un mūzikas muzeja galvenā krājuma glabātājai Annai Eglienai par neatlaidību restaurējot, sistematizējot, glabājot un sagādājot iespēju iepazīties ar tūkstošiem trimdas laika dokumentu, attēlu, skaņu ierakstu. Kā uzsver fonda pārstāvis Gvido Augusts, šī atzinības balva ir cieņas apliecinājums visiem Latvijas bibliotēku, muzeju un arhīvu darbiniekiem, kuri glabā un padara pieejamas profesionāļiem un visiem interesentiem latviešu kultūras, valodas un mākslas vērtības.

Ziņu sagatavoja:
Gundega Saulīte
Laikraksta "Laiks" literārā redaktore

Tagi: Kultūra, Apbalvojumi, Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonds, Anna Egliena