Londona, LETA--AP. Britu rakstniece Hilarija Mantele otrdien saņēma otro Bukera prēmiju savā karjerā par vēsturisko romānu "Bring Up The Bodies".

2009. gadā viņa ieguva prestižo literāro godalgu par romānu "Wolf Hall". Mantele ir pirmais britu literāts, kā arī pirmā sieviete, kas ieguvusi divas Bukera prēmijas.

"Bukera prēmiju var nākties gaidīt 20 gadus, bet tad saņemt divas uzreiz," teica Mantele, saņemot apbalvojumu.

 

Kad rakstniece saņēma 50 000 mārciņu (43 550 latu) prēmiju pirmoreiz, viņa solīja to iztērēt par "seksu, narkotikām un rokenrolu". "Baidos, ka šogad atbilde būs daudz garlaicīgāka," viņa sacīja, jau otro reizi kāpjot uz Londonas Ģildes (mērijas) zāles skatuves pēc godalgas.

 

"Tā noderēs rehabilitācijas klīnikai," jokoja Mantele, piebilstot, ka patiesībā plāno prēmiju noglabāt vecumdienām.

 

"Wolf Hall" un "Bring Up The Bodies" ir pirmās divas daļas Manteles plānotajā triloģijā par karaļa Henrija VIII padomnieku Tomasu Kromvelu. "Bring Up The Bodies" ir arī pirmais turpinājums, kas jebkad ieguvis Bukera prēmiju.

 

Literāro godalgu divas reizes saņēmis arī austrāliešu rakstnieks Pīters Kerijs un dienvidāfrikāņu autors Dž.M.Kutzē.

 

1969. gadā dibinātā Bukera prēmija tiek piešķirta katru gadu par angļu valodā sarakstītu darbu, kura autors ir Apvienotās Karalistes, kādas Britu sadraudzības valsts vai Īrijas Republikas rakstnieks. Uzvarētājs saņem naudas balvu, taču vienlaicīgi tā garantē lasītājus visā pasaulē un lielu interesi par uzvarētāja grāmatām.

Ziņu sagatavoja:
© LETA, AP

Tagi: Apbalvojumi, Bukera prēmija, Hilarija Mantele