13. septembrī, jau trešo reizi tika pasniegtas Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes balvas rakstniecībā par šajā rezidenču vietā tapušu darbu dzejā, prozā un tulkošanā.

Šogad žūrija lēma piešķirt balvas Eduardam Aivaram (dzeja) par krājumu "Sakvojažs", Ingai Žoludei (proza) par romānu "Sarkanie bērni" un Dacei Meierei (tulkojums) par Kristinas Sabaļauskaites romāna "Silva Rerum" tulkojumu.

 

Izcilības stipendijas un iespēju vienu mēnesi dzīvot Rakstnieku mājā šogad saņēma nopelniem bagātais autors Uldis Bērziņš un jaunais dzejnieks Jānis Vādons.

 

Papildus vēl Ventspils bibliotēkās notika balsojums par nominētajām grāmatām, un lasītāju balvu ieguva Gundegas Repšes "Rakstnieku pavārgrāmata".

 

Žūrijas darbs kļūst aizvien sarežģītāks, jo Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja ir apliecinājusi savas darbības nozīmību ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī starptautiskā līmenī. Te pieteikušies un viesojušies literāti no 58 pasaules valstīm, un Mājā sarakstīto grāmatu skaits aizvien aug, strauji tuvojoties trešajam simtam.

 

Balvu par Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā radītu darbu dzejā, prozā un tulkošanā svinīgā ceremonijā pirmo reizi pasniedza 2008. gadā. Tolaik laureāti bija Agnese Krivade, Latvija, (dzejā), Kevins Vennemans, Vācija, (prozā) un Sergejs Moreino, Latvija/Maskava (tulkošanā), bet 2010. gadā balvas piešķīra Kristīnai Ehinai, Igaunija, (dzejā), Andrai Manfeldei, Latvija, (prozā) un Aleksandram Zapoļam, Latvija, (tulkošanā).

 

Ventspils pilsētas dome katru gadu pasniedz arī divas izcilības stipendijas Latvijas kultūrā nozīmīgam, nopelniem bagātam literātam un jaunam, daudzsološam rakstniekam. Līdz šim tās izpelnījušies Valdis Bisenieks, Andris Kolbergs, Knuts Skujenieks un Imants Auziņš, bet tolaik iesācēji Andris Ogriņš, Arvis Viguls, Artis Ostups nu jau ir redzamas personības Latvijas literatūrā.

Ziņu sagatavoja:
Ventspils pilsētas domes
Pilsētas mārketinga nodaļa

Tagi: Apbalvojumi, Sudraba tintnīca, Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja