26. martā Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas sāksies E-prasmju nedēļa, kuras laikā notiks informatīvi semināri, diskusijas un pasākumi IKT uzņēmumos, pašvaldībās, skolās un bibliotēkās, demonstrējot elektronisko prasmju nozīmi izglītības ieguvē, karjeras attīstībā un nodarbinātībā, kā arī ikdienā - uzlabojot dzīves kvalitāti digitālajā laikmetā.

E-prasmju nedēļai starts tiks dots 26. martā ES Mājā, kur notiks E-prasmju nedēļas svinīgais atklāšanas pasākums, - tā ietvaros plkst.11.00 sāksies politikas veidotāju diskusija ar sociālajiem partneriem, interneta tiešraidē sazinoties ar Latvijas reģioniem. Savukārt, pēcpusdienā būs iespējams sekot interneta tiešraidei no diskusijas "IKT rīki izglītībā", kur izglītības sektora, IKT industrijas pārstāvji un jaunieši apspriedīs inovatīvu tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Atklāšanā piedalīsies Edmunds Sprūdžs (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs), Inna Šteinbuka (Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja), Signe Bāliņa (Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, LIKTA, prezidente) un IKT nozares pārstāvji.


27. martā norisināsies seminārs uzņēmējiem "E-iespējas uzņēmējiem", apskatot valsts un privātā sektora piedāvātās e-iespējas uzņēmēju konkurētspējas paaugstināšanai un to saziņai ar valsti, kā arī informējot par IKT apmācību iespējām mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai. Bet 28.martā ir paredzēta konference "E-iespējas iedzīvotājiem", kurā tiks runāts par šai auditorijai aktuāliem e-pakalpojumiem un prasmēm. Pasākumus būs iespējams vērot interneta tiešraidēs - www.piesledzieslatvija.lv mājas lapā.


Savukārt, 29. martā pirmo reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks "IKT karjeras diena", kuras laikā 9. līdz 12. klašu skolēniem būs unikāla iespēja iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. E-prasmju nedēļa noslēgsies nākošo piektdien, 30. martā.


"E-prasmju nedēļa pamazām, bet ļoti mērķtiecīgi kļūst par ikgadēju pozitīvo impulsu iedzīvotājiem ne tikai interesēties, bet arī apgūt jaunas e-prasmes visdažādākajās dzīves sfērās. Tam spilgts apliecinājums ir lielā atsaucība gan no IKT nozares uzņēmumu, gan no pašvaldību un ministriju puses, iesaistoties e-prasmju nedēļas organizēšanā. Tā, piemēram, pašlaik savu vēlmi līdzdarboties jau reģistrējuši vairāk nekā 200 partneru: nozaru partneri, ministrijas, bibliotēkas, pašvaldības un skolas. LIKTA kā vadošā IKT nozares asociācija ir gandarīta, ka iedzīvotāji aizvien vairāk apzinās digitālo iemaņu nozīmi 21.gadsimtā, kas ir būtisks priekšnoteikums kā kvalitatīvas izglītības iegūšanā, tā arī konkurētspējas palielināšanā darba tirgū", saka Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.


"Microsoft tic, ka e-prasmes ikvienam paver plašākas karjeras iespējas, veicina personības izaugsmi un stiprina kopienas, tāpēc mūsu uzdevums ir veicināt šo prasmju attīstību un mazināt digitālo plaisu sabiedrībā. E-prasmju nedēļas ietvaros Microsoft Latvia īstenos virkni aktivitāšu, piemēram, uzņēmējus informēs par Office 365 iespējām, diskutēs par "IKT rīkiem izglītībā", sadarbībā ar Valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" rīkos Virtuālo semināru bibliotekāriem utt. Tāpat 27.martā jauniešiem un skolotājiem piedāvāsim lekcijas par Office 2010, Windows Live, OneNote un bezmaksas interneta rīkiem izglītībā. Savukārt 29. martā sadarbībā ar Net-Safe Latvia un BSA jauniešiem stāstīsim par uzņēmuma darbu un jaunākajām tehnoloģijām, tostarp - drošību internetā un intelektuālo īpašumu," saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.


"Prasmes un iemaņas darbā ar mūsdienu tehnoloģijām, izmantojot to sniegtās priekšrocības, ir svarīgas ne tikai Latvijas lielākajās pilsētās, bet arī mazpilsētās un pagastu centros. Tāpēc Lattelecom arī šogad organizēs tiešraides no Eiropas Savienības mājas, translējot internetā nozīmīgākākos seminārus un pasākumus, jo arvien lielākam iedzīvotāju lokam interesē uzzināt jaunākās tendence e-prasmju pielietojumā, ko apliecina pērn vairāk nekā 1000 vietās visā Latvijā organizētie pasākumi, kopīgai šo tiešraižu vērošanai," pamato Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs


Kā ierasts, E-prasmju nedēļas laikā darbosies digitālais skaitītājs, kas mērīs iedzīvotāju aktivitāti gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs, piedaloties nedēļas pasākumos un lietojot e-pakalpojumus.


Jau ziņots, ka šogad Eiropas E-prasmju nedēļas uzmanības centrā ir jaunieši un viņu karjeras iespējas saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm, kā arī e-prasmēm un IKT risinājumiem mazajiem un mikro uzņēmumiem. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē. E-prasmju nedēļa Latvijā notiks Eiropas iniciatīvas E-skills week 2012 ietvaros, ko organizē Eiropas Komisijas Uzņēmējdarbības un Rūpniecības Direktorāts (DG Enterprise and Industry) ciešā sadarbībā ar Digital Europe un European Schoolnet.


Par E-prasmju nedēļu:

Eiropas E-prasmju nedēļa ir Eiropas mēroga visas sabiedrības informēšanas kampaņa, lai demonstrētu e-prasmju nozīmi darbā, karjeras attīstībā un izaugsmē digitālajā laikmetā. E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt par e-pakalpojumiem un citām iespējām, kas pieejamas e-vidē.

Par E-prasmju nedēļas partneriem:


Koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:

Nacionālie partneri:

• LR Ārlietu ministrija;

• LR Ekonomikas ministrija;

• LR Izglītības un zinātnes ministrija;

• LR Labklājības ministrija;

• LR Uzņēmumu reģistrs

• IeM Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

• Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija (CERT.LV);

• Lauku atbalsta dienests (LAD);

• Nacionālais veselības dienests;

• Nodarbinātības valsts aģentūra;

• Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;

• UNESCO Latvijas Nacionālā komisija;

• v/a Kultūras un informācijas sistēmas;

• v/a Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra;

• v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;

• VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;

• Valsts Ieņēmumu dienests;

• Valsts Sociālās Apdrošināšanas Aģentūra;

• Valsts reģionālā attīstības aģentūra;

• Veselības inspekcija;

• Valsts zemes dienests.


Nozaru partneri: SIA "Baltijas Datoru akadēmija", SIA "Datakom", SIA "DataPro Grupa", A/S "Datorzinību centrs“, SIA "Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs", SIA "DPA",SIA "FMS", SIA "LatInSoft", Latvijas Interneta asociācija, SIA "Latvijas Mobilais Telefons", Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, SIA "Lursoft", Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs, A/S "RIX Technologies“, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), A/S "Swedbank“, SIA "Tilde", Transporta un sakaru institūts, Uzdevumi.lv, www.labiedarbi.lv, www.solipasolim.lv


Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties e-prasmju nedēļās Digitālajā kartē.


Informatīvie partneri: www.piesledzieslatvija.lv, www.esmaja.lv, , www.likeIT.lv, www.1188.lv 

Ziņu sagatavoja:
Viesturs Deksnis
LIKTA pārstāvis
Tālr.: 29404286

Tagi: e-prasmes, E-prasmju nedēļa 2012