16.februārī Varšavā, Karaļa pilī, Polijas Republikas prezidents Broņislavs Komorovskis pasniedza vēstniekam Albertam Sarkanim ordeņa Restituta Polonia Komandiera Krustu ar Zvaigzni.

Svinīgajā apbalvojuma pasniegšanas ceremonijā piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministrs Bogdans Zdrojevskis, vēstnieki un citas augstas Latvijas un Polijas amatpersonas, kultūras un masu mediju pārstāvji.


Apbalvojums Albertam Sarkanim ir piešķirts par izcilu personīgu ieguldījumu Polijas un Latvijas sadarbības attīstībā kultūras un izglītības jomā. Alberts Sarkanis vadīja, rediģēja, papildināja un sagatavoja izdošanai "Latviešu - poļu vārdnīcu". Šī ir apjomīgākā zinātniski izstrādātā "Latviešu- poļu vārdnīca", kāda jebkad ir publicēta Latvijā. Vārdnīca tika sagatavota 2007.-2009.gadā ar Valsts valodas aģentūras, Latvijas Ārlietu ministrijas un Varšavas universitātes atbalstu, un to izdevusi izdevniecība Zvaigzne ABC. Darba veikšanā tika iesaistīti Varšavas universitātes maģistranti, kā arī zinātniskie konsultanti no Varšavas, Viļņas, Latvijas, Helsinku un Kauņas universitātes. Savā laikā, esot Latvijas vēstnieks Polijā, Alberts Sarkanis īstenoja arī virkni citu nozīmīgu kultūras un izglītības projektu, kas veicināja Latvijas un Polijas kultūru dialogu.

 

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Republikas vēstniecība Polijā

Tagi: Kultūra, Kultūras darbinieki, Apbalvojumi, Alberts Sarkanis