Ikviens kalendārais gads nāk ar daudziem svinamiem svētkiem, ar atzīmējamām dienām, ar neskaitāmiem jubilāriem dažādās jomās. Bet vai mēs zinām, ka arī grāmatas svin savas jubilejas?

 

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkā no 4. līdz 14. aprīlim apmeklētājiem būs pieejama izstāde „Grāmatas – 2017. gada jubilāres”, kurā būs atrodamas grāmatas, kas 2017. gadā svin apaļu jubileju no brīža, kad pirmo reizi publicētas. Šīs grāmatas var dēvēt par īstām pasaules klasikas pērlēm, jo tās aizvien tiek lasītas arī pēc simtiem gadu.

 

Lūk, dažas grāmatas - jubilāres no izstādes:

Čārlza Dikensa „Olivers Tvists”- 180; Šarlotes Brontē „Džeina Eira”-170; Nikolaja Gogoļa „Mirušās dvēseles”- 170; Henrietas Bīčeres - Stovas „Tēvoča Toma būda”- 165; Viktora Igo „Nožēlojamie”- 155; Žila Verna „Kapteiņa Granta bērni”- 150; Marka Tvena „Princis un ubaga zēns”- 135; Eteles Lilianas Voiničas „Dundurs”- 120; Antuāna de Sent-Ekziperī „Mazais princis” – 75.

 

Izstādē šīs un vēl citas grāmatas no bibliotēkas krājuma gan audioformātā, gan parastā drukā, latviešu un krievu valodās. Pēc pieteikuma informācija par grāmatu – jubilāri tiks sagatavota Braila rakstā.

Laipni aicināti! Godināsim grāmatas – jubilāres!

Tagi: Izstādes