"Mans klusums vairs nav šausmu piekliegts, bet mana tumsa ir gaismas pielieta" - ar šādiem vārdiem noslēdzas Dzintras Žuravskas eseja, kura 2007. gadā Eiropas reģionā līdzās vēl četriem darbiem uzvarēja starptautiskajā Braila raksta eseju konkursā.

2019. gadā Dzintra Žuravska - ar Atzinības krusta Lielo Sevišķās pakāpes Goda zīmi apbalvotā latviešu rakstniece, sabiedriskā un kultūras darbiniece, kura strādājusi arī bibliotēkā - svin 80. jubileju. Autore, kura visu mūžu rakstījusi gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem - aizvien regulāri publicē dzeju un prozu laikrakstā "Talsu Vēstis", raksta grāmatas, kuru vidū pēdējās veltītas Latvijas simtgadei un izdotas 2018. gadā.

 

Atzīmējot kopā ar rakstnieci skaistos mūža svētkus, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka no 2019. gada 4. līdz 15. februārim aicina uz izstādi "Mana tumsa ir gaismas pielieta", kurā var iepazīties ar daļu no Dzintras Žuravskas literārā mantojuma audio formātā un parastajā iespiedrakstā. Izstādē būs eksponēti vairāki romāni no cikla "Skarbajā krastā", ko uzskata par Dzintras Žuravskas mūža darbu un par ko viņai piešķirta Egona Līva literārā prēmija, kā arī autores godalgotā eseja "Gaismas pielietā tumsā" un raksti žurnālā "Rosme".

Ziņu sagatavoja:

Jana Šapaka
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Tagi: literatūras izstāde, LNerB, Latvijas Neredzīgo bibliotēka, Dzintra Žuravska, LNerB Daugavpils filiālbibliotēka