Svētku norisēm bagātais novembris ir klāt, un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā lasītāju izvēlei vairākus pasākumus, ar kuru palīdzību tuvāk iepazīt un izzināt savu valsti, tās simbolus, vēsturi un kultūru. Viens no tiem - izstāde "Kultūras kanons - Latvijas dārgumu lāde".

Kanons ir kā brilles, caur kurām ieraudzīt Latviju un Latvijas vērtības.

Kā durvis, pa kurām ienākt Latvijas kultūras bagātību krātuvē.

Kā izdzīvošanas komplekts un kompass samulsuma brīžos.


Izstādē "Kultūras kanons - Latvijas dārgumu lāde", ar kuru var iepazīties no 2018. gada 12. līdz 30. novembrim, no 99 Latvijas Kultūras kanona vērtībām ar dažādu informācijas resursu palīdzību pārstāvēta 21 vērtība - pa trim kanona vērtībām katrā no septiņām kultūras nozarēm (mūzika, kino, literatūra, tautas tradīcijas, skatuves māksla, vizuālā māksla, arhitektūra un dizains). Izstādē eksponētas grāmatas audio formātā un parastajā iespiedrakstā, mūzikas ieraksti, publikācijas par kanona vērtībām periodikā, arī audiožurnālā "Doma".

 

Lai motivētu rūpīgāk izpētīt izstādi un tajā ietvertās vērtības, visu izstādes laiku bibliotēkas apmeklētājiem piedāvāta izzinoša spēle. Tā mudina sameklēt izstādē septiņas kultūras kanona vērtības un aizpildīt spēles lapu, kura sagatavota palielinātajā drukā. Spēles dalībniekiem, kuri būs pareizi atraduši visas vērtības, paredzētas balvas. 

 

Ar visām Latvijas Kultūras kanona vērtībām var iepazīties vērtīgā, plašu informāciju saturošā mājaslapā https://kulturaskanons.lv/.

Ziņu sagatavoja:

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja
Jana Šlapaka

Tagi: LNerB, Latvijas Neredzīgo bibliotēka, Latvijas Kultūras kanons, tematiska izstāde, LNerB Daugavpils filiālbibliotēka