Bibliotēku lasītājiem mēdz būt visdažādākās neparastas aizraušanās, interesanti hobiji, par kuriem bieži vien ir vērts pastāstīt citiem, ja iespējams - arī parādīt.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka jau vairākkārt ir rīkojusi kolekcionēšanu iemīlējušo lasītāju sasniegumu izstādes - šoreiz ir iespēja iepazīties ar vēl vienu bagātīgu un liela mīļuma piepildītu kolekciju, kuras uzmanības centrā nav nedz suns, nedz kaķis, bet mazs, spurains un drosmīgs dzīvnieciņš - ezis!

 

Ežu kolekcijas autore ir Daugavpils filiālbibliotēkas lasītāja, Daugavpils 9. speciālās pirmsskolas izglītības iestādes speciālā pedagoģe Iraīda Grigorjeva, kura nav nopirkusi nevienu ezīti savā 392 priekšmetu lielajā kolekcijā! Visi eži ir lasītājas draugu un radu dāvināti - vesti no dažādām pasaules valstīm, darināti ar rokām, vienmēr sarūpēti kā pārsteigums un pārdomāts papildinājums kolekcijai.

 

Izstādē "Mazs, mazs vīriņš, adatu kažociņš" apskatāma un aptaustāma tikai ceturtā daļa no Iraīdas Grigorjevas kolekcijas - tie ir 65 eksponāti no dažādiem materiāliem (akmens, dzintars, audums, silikons, keramika, koks, dzelzs, dzija, āda, niedres u.c.), kuri ir īpaši atlasīti, lai būtu interesanti neredzīgu lasītāju taustei. Izstādi papildina bibliotēkas krājumā atrodamās grāmatas, kuras ļauj iepazīt ezīša tēlu latviešu folklorā un dažādu autoru pasakās - audio formātā pieejama K. Neimanes pasaka "Ezītis, kam nebija kažociņa".

 

Ežu kolekcija viesosies Daugavpils filiālbibliotēkā no 2018. gada 30. jūlija līdz 17. augustam, savukārt izstādes atvēršana, tikšanās ar kolekcijas autori Iraīdu Grigorjevu un tuvāka iepazīšanās ar ievērojamākajiem kolekcijas ežiem notiks 3. augustā plkst. 13.00. Uz tikšanos!

Ziņu sagatavoja:

Jana Šlapaka
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja


 

Tagi: izstāde, LNerB, Latvijas Neredzīgo bibliotēka, tematiska izstāde, LNerB Daugavpils filiālbibliotēka, Lasītāja kolekcija