12. novembrī Sutru bibliotēkā notika pasākums “Reiz bija…”

Aiz loga ziema, bet silta un patīkama atmosfēra bibliotēkā. Senie sadzīves priekšmeti atraduši vispamanāmāko vietu šeit, savukārt sadzīves pasakas sarindojušās izstādē bērnu krājuma grāmatu plauktā. Nerimstošas bērnu čalas mijas ar pieaugušo diskusijām, kalpu puiša prātīgums- ar velna ēverģēlībām. Tāds, lūk, izvērtās cikla “Pasaku nakts studija” trešais pasākums “Reiz bija…”.

 

Šoreiz visa uzmanība tika veltīta latviešu tautas sadzīves pasakām, to varoņiem. Tāpat kā iepriekšējos divos pasākumos- lasījām, stāstījām, skatījāmies un klausījāmies pasakas, lai kalpu puiša uzmundrināti, apkopotu secinājumus par dzirdēto. Mazie kopā ar saviem vecākiem aktīvi iesaistījās sagatavotajās atrakcijās. Līdz ar velna ierašanos pasākumā uzjundīja nebēdnīgs noskaņojums. Bērniem pamatīgas raizes sagādāja uzdevums sagrupēt sajauktos senlaicīgos darbarīkus un uzminēt kā mūsu senči ar tiem darbojušies. Aktīva bibliotēku atbalstītāja Trabša Viktorija dalījās savā radošajā pieredzē un vadīja “atstarotāju ražošanas darbnīcu”, pēc kuras pašgatavoti atstarotāji pasākuma dalībniekiem palika kā dāvaniņas un lieti noderēs gada vistumšākajā laikā.

 

“Bērniem prieks bija sadarboties ar pasaku varoņiem. Sākumā mazākie gan nobijās no velna, bet pasākuma gaitā sāka aktīvi iesaistīties, priecāties, dejot, minēt mīklas. Gribētos, lai pasaku varoņu tēli arī turpmāk darbotos šādos pasākumos, kur bērni var uzzināt kā cilvēki dzīvojuši un strādājuši senajos laikos”- saka viena no pasākuma apmeklētājiem- Maija Pļavāne, kura bija atnākusi kopā ar saviem trim bērniem.

 

Mēs- bibliotēkas darbinieces esam gandarītas, ka organizētais pasākums izraisīja interesi un dalībnieku sirsnīgi teiktie “paldies” bija vislabākais novērtējums.

Ziņu sagatavoja:

Lidija Pintāne
LNCB Sutru bibliotēkas vadītāja

Tagi: Pasākums, Sutru bibliotēka, Pasaku studija, Reiz bija...