Sutru bibliotēkā 7. maija pasākums “ES SAVAI MĀMIŅAI”

It kā pašsaprotami- mamma- vienmēr mīļa, smaidīga, vienlaikus arī lietišķa, norūpējusies. Vai bieži aizdomājamies, ko esam darījuši, lai savai mammai sagādātu prieku? Ne tikai svētkos, arī ikdienā. Dažkārt pietiek ar mazu mirklīti- kāds sirsnīgs vārds, uzmundrinošs smaids, mīļš glāsts… Un tas neko nemaksā, vien jāatver sirdis un mamma atplaukst!

Šoreiz Sutru bērnus pulcinājām, lai iepriecinātu māmiņas un vecmāmiņas svētku dienā. Radoši darbojoties, bērni pagatavoja pārsteiguma dāvaniņas. Aktivitātes sākās neierastā vidē- jauniešu istabā, ar neierastu “aprīkojumu”- milti, eļļa, olas, āboli, marmelāde un cepeškrāsnis. Aktīvo brīvprātīgā darba veicēju, kas ir arī labas saimnieces, Irēnas Daniļevičas un Marijas Vasiļevskas pavadībā bērni cepa pīrāgus. Kad šis darbiņš tika veikts, visi darboties gribētāji pārcēlās uz bibliotēku, lai darinātu dāvanu groziņus, kur salikt pašgatavotos gardumus. Čabēja papīrs, ņirbēja šķēres, smaržoja līme- tas bija īsts pārbaudījums mazajiem! Kaut izdotos precīzi sagriezt un salīmēt, lai groziņš taptu glīts! Un kur nu vēl izrotāšana! Dažādus floristikas materiālus no saviem krājumiem bija sarūpējusi bibliotekāre Valda Pintāne.

Darbojoties bērni sev par prieku skandēja skolā iemācītos māmiņdienai veltītos dzejoļus un dziesmas. Viņi jutās apmierināti un gandarīti par pašu gatavotajiem oriģinālajiem apsveikumiem. Savukārt, mēs- bibliotekāres ceram, ka attaisnosies izvirzītais pasākuma mērķis- stiprināt ģimeņu tradīcijas un veicināt bibliotēkas sadarbību ar apmeklētāju mērķgrupu “bērni un vecāki”.

 

 

Ziņu sagatavoja:

Lidija Pintāne, LNCB Sutru bibliotēkas vadītāja

Tagi: Pasākums, Sutru bibliotēka, Radošā darbnīca, Mātes diena