Līvānu novada Sutru bibliotēkā 2016.gada 19.martā plkst 18:00 notika pasākums "Pasaku studija"

Aizrautīgs un radošs pavadīts 19. marta vakars Līvānu novada Sutru bibliotēkā, kur vienkopus pulcējās bērni un vecāki. Nav noslēpums, ka informāciju tehnoloģijas konkurē ar poligrāfiskajiem izdevumiem. Taču ne vienmēr! Sutros par to pārliecinājās uz pasākumu “Pasaku studija” sanākušie. Audiopasakas “stafeti nodeva” pasaku grāmatām, tās savukārt, - video pasakām.

Kā jau pasakās tas mēdz atgadīties- kā no zila gaisa uzradās tīģeris. Kamēr bērni viņam centās skaidrot, ka visi tobrīd atrodas bibliotēkā, ka tur dzīvo grāmatas, ka grāmatās, savukārt dzīvo arī pasakas, atskanēja skaļa krākšana. Protams, visiem kopīgi bija jānoskaidro, ko tas nozīmē. Izrādās, no blakus meža atmucis lācis un pamatīgi iesnaudies! Pēc lāča uzmodināšanas nu tik sākās pasaku klausīšanās, lasīšana, stāstīšana un skatīšanās, piedalīšanās radošajā darbnīcā un foto studijā.

Tā bija pasākumu cikla “Pasaku studija” debija, kurā izspēlējām dzīvnieku tēmu. Gada laikā bibliotēkā paredzēti vēl trīs šī cikla pasākumi- pasakas par laimi, brīnumu pasakas un noslēgumā - "Pasakainākā pasaku studija". Visas šīs aktivitātes notiks vakaros, kad ārā būs jau manāma krēsla.

Pasākuma mērķis ir pilnveidot bibliotēkas darbu ar apmeklētāju mērķgrupu “bērni un vecāki”, aktivizēt lasīšanas veicināšanas metodes, rosināt sabiedrības līdzdalību nemateriālā kultūras mantojuma izzināšanā un tālāknodošanā. Pasākuma uzdevumi- iesaistīt bibliotēkas apmeklētāju mērķgrupu ”bērni un vecāki” pasākumu cikla aktivitātēs, ieviest jaunas, alternatīvas metodes lasīšanas paradumu stiprināšanai ģimenēs, popularizēt nemateriālā kultūras mantojuma – folkloras izpausmes.

Paldies apmeklētājiem par atsaucību, un paldies Sutru pagasta padomei par transporta nodrošinājumu!   

Ziņu sagatavoja:

Lidija Pintāne, LNCB Sutru bibliotēkas vadītāja

Tagi: Pasakas, Pasākums, Sutru bibliotēka, "Pasaku studija"