Tikšanās ar dzejniekiem Lidiju Vasaraudzi un Jevgēniju Golubevu.

Maija beigās, kad skolēnu domas jau aizsteigušās līdz vasaras brīvdienām, bibliotēka pulcināja mazos lasītājus uz pasākumu „Kā skan dzeja”. Tā bija tikšanās ar Lidiju Vasaraudzi un Jevgēniju Golubevu.

Abi viņi ir daugavpilieši, raksta dzeju, izdod krāšņas grāmatiņas, piedalās pasākumos un viens otru papildina. L. Vasaraudze ir vienīgā latviešu bērnu dzejoļu autore savā pilsētā. Savukārt J. Golubevs raksta krieviski. Abu autoru dzeja skanēja gan latviski, gan krieviski, jo viņi tulko viens otra darbus.   Daļa dzejoļu pat pārtapuši par dziesmām, kas ieskaņotas diskā un iespiestas grāmatiņā.

„Diena aiz dienas steigšus steidzas. Bērniņš aug. Interesantāki kļūst jautājumi. Turpināju skatīties uz pasauli bērna acīm, saprast visu ar viņa prātu”, tas ir dzejnieces Vasaraudzes citāts. Ar šādu domu pavedienu cienījamā kundze uzrunāja pasākuma apmeklētājus. Un jau pēc pirmajiem mirkļiem kļuva skaidrs, ka abi dzejnieki mīl ne vien savu dzeju, bet vēl vairāk mazos klausītājus. Nepiespiestā gaisotne, labestība, smaidi sejās, prieks acīs- tie vis nebija iestudēti teatralizēti elementi, bet patiesa, jauka atmosfēra, kas valdīja pasākuma laikā. Kā lietišķs pierādījums par notikušo pasākumu bibliotēkas krājumā paliks abu autoru dzejoļu grāmatiņas bērniem.

Ziņu sagatavoja:

LNCB Sutru bibliotēkas vadītāja Lidija Pintāne

Tagi: Pasākums, dzeja, Sutru bibliotēka