Iespēju lasīt E-grāmatas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia” un apgādu “Zvaigzne ABC”. Ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā.

Cītīgus lasītājus un elektronisku ierīču izmantotājus iedrošinām izmantot  “3td E-GRĀMATU bibliotēku”. Lai lasītu jūsu izvēlētās grāmatas, sākotnēji Jums jāizmanto bibliotēku piešķirtie autorizācijas dati. Protams, ka vienlaicīgi varat lasīt arī iespiestos izdevumus, taču to atdošanas termiņš nedrīkst būt pārsniegts.

Pirmajā solī ir jāatver Ulbrokas bibliotēkas elektroniskais katalogs, kuru varat atrast Stopiņu novada mājaslapas ātrajās saitēs vai arī šīs pašas mājaslapas Ulbrokas bibliotēkas sadaļā. Kataloga adrese https://salaspils.biblioteka.lv/Alise/lv/6/home.aspxPārliecinieties, vai jūsu Lietotājvārds un Parole ir derīgi. Ja Jums neizdotas ielogoties, lūdzam kontaktēties ar Ulbrokas bibliotēkas darbiniecēm. Taču ja viss izdodas, varat pāriet pie otrā soļa.

Nākošā posmā Jums jāatver vaļā “3td e-GRĀMATU bibliotēkā”, kas atrodama adresē https://www.3td.lv/ un jānospiež poga “Reģistrēties”. Sākotnēji jums jāizvēlas jūsu bibliotēkas atrašanās vieta. Kā arī atvērtajā logā jāieraksta bibliotēkas lietotājvārds un parole. Pēc tam, brīvajos lauciņos jāieraksta derīga e-pasta adrese un jauna parole, kurai jābūt vismaz 9 simbolu garai, tajā jābūt vismaz vienam ciparam, vienam mazajam burtam, vienam lielajam burtam un vienam speciālajam simbolam. Uz minēto e-pastu Jums tiks nosūtīts e-pasts ar reģistrācijas apstiprinājuma saiti. Lūdzu, atveriet šo saiti, lai aktivizētu lietotāju, un vēlreiz aizpildiet Lietotājvārda un Paroles lodziņus.

Kad esat veiksmīgi piereģistrējušies, loga augšējā labajā pusē redzat uzrakstu Mana lasītava un savu Vārdu, Uzvārdu, bet kreisajā pusē – e-Grāmatu bibliotēka. Pēdējā varat izvēlēties, lai bibliotēka rāda tikai Jums pieejamās grāmatas. Varat meklēt atsevišķas grāmatas jeb arī, sašķirot tās pa kategorijām, un tad, izvēlēties konkrēto izdevumu. Pirms izvēlēties grāmatu, varat nospiest pogu “Ieskats”, lai pārliecinātos vai tas tiešām ir Jums nepieciešamais izdevums. Gāmata pēc Jūsu izvēles tiks izsniegta jeb rezervēta. E-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc kura grāmata vairs nav pieejama lasītājam. Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv ir vairāk nekā simt apgāda „Zvaigznes ABC” izdevumu.

Lasītājs nevar saņemt vienlaicīgai lasīšanai vairāk kā divas e-grāmatas. Grāmatas iespējams lasīt divas nedēļas, un lasīšanas termiņš netiek pagarināts. Ja grāmata Jums vairs nav nepieciešama, varat no tās atteikties. Pēc darba beigšanas nospiediet pogu “Iziet”.

Ziņu sagatavoja:

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkas


bibligrāfe Ieva Mūrniece

Tagi: 3td, E-grāmatas, Zvaigzne ABC, elektroniskās grāmatas, e-grāmatu bibliotēka, e-grāmatas par brīvu, Tieto Latvia