18., 19. jūlijs - dienas , kad Alūksnē uz vasaras konferenci Vidzemes nodaļas bibliotekāru biedrības biedrus sasauca tās vadība. Dalībnieki - kupls pulks, kas gaiši un pacilāti noskaņoti tiekas vasaras karstākajās dienās, kad tiek atrasts laiks nopietnībai un kaut kam nedaudz vieglākam un gaisīgākam kā ierasts ikdienas darba laikā bibliotēkā.

Šāda veida tikšanās notiek katru gadu -  lai bibliotekāri varētu pilnveidoties un gūt jaunas zināšanas savā darba nozarē, satiktos ar kolēģiem, iedvesmotos un dalītos pieredzē.

     Šajā konferencē tika skatīti jautājumi, noklausītas lekcijas, kas saistītas ar bibliotēkas pamatvērtību akcentēšanu un ievērošanu, kā arī to saglabāšanu laika plūdumā , kļūstot par nākotnes izaicinājumiem, nemainot saturu, bet pievēršot uzmanību to jaunām formām un ”ietērpiem”. Tā iepazināmies ar lasītprasmes veicināšanas iespējām un tās veicinošām metodēm, klausījāmies lekciju par sabiedrības medijpratību, tās attīstību. Neizpalika LBB un tās Vidzemes nodaļas aktualitātes. Iepazinām IFLA , profesionālos iespaidus un atziņas no prakses Londonas bibliotēkās. Uzzinājām kas ir EPALE. Konferences laikā tika atklāta izstāde par bibliotēkām, kas palīdzējušas izaugt Latvijai, noskatījāmies prezentāciju par Alūksni – vietu, kur šogad notiek konference, devāmies uz Alūksnes luterāņu baznīcu un iepazinām pilsētu, to lūkojot  no Alūksnes ezera puses, tā ainaviskajiem krastiem. Piedalījāmies prāta laboratorijā un iepazinām grāmatu lomu labdarības pasākumos.  Un tikāmies ar žurnālistu, rakstnieku Lato Lapsu, kas ieveda mūs rietumu un austrumu kultūras, reliģijas, mitoloģijas pasaules mūsdienu kontekstā un izpratnē.

Ziņu sagatavoja:

Andra Auniņa, Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja

Tagi: LBB Vidzemes nodaļa