Rudens vistumšākajā laikā deg svece. Sarkanbaltsarkana. Tā simbolizē Latvijas karoga krāsas un  novembrī svinam Latvijas dzimšanas dienu. Šogad Latvijas jubilejas nedēļa sakrīt ar Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu , kad visā Eiropas Ziemeļu daļā notiek literatūras lasījumi. Notiek Rītausmas un Krēslas stundas, kad bibliotēkas aicina savus lasītājus interesēties par Ziemeļvalstu kultūru, mākslu un literatūru.

     Arī Rencēnu 1. bibliotēka iesaistās šajā pasākumā. Piedalīties lasījumos nedēļas Rītausmas stundā tika aicināti paši mazākie rencēnieši – PII “Zīļuks” audzēkņi. Lasījumam tika izvēlēts zviedru rakstnieces Rūses Lāgerkrancas darbs “Mana laimīgā dzīve”, kas stāsta par meitenīti Dunni un viņas pirmo draudzību ar klasesbiedreni Ellu Frīdu. Tā mazajiem klausītājiem radot priekšstatu , kas ir īsta draudzība, kā to iegūt, kā saglabāt un kā padarīt nezūdošu.

     Krēslas stundas svece tika aizdegta Camphill ciematā Rožkalni. Lasījumam tika izvēlētas Skandināvijas tautu  - zviedru, dāņu un norvēģu pasakas. Kā jau pasakas, tās vēsta par ļauno pretstatā labajam, par godīgumu un meliem, par nenovīdību, skaudību un Laimi, kas pieklauvē pie namdurvīm, kad vismazāk to gaidām, pārsteidz un aizsteidzas, ja neprotam tās klātbūtni savās dzīvēs  novērtēt.

     Trešais literatūras lasījums notika Rencēnu 1. bibliotēkā. Klausītājiem tika piedāvātas dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena “Pasakas par ziediem” – trīs pasakas par rozi, ābeļziediem un mārpuķīti. Autors ar augu pasaules starpniecību ļoti spilgti atklājis savstarpējās attiecības cilvēku sabiedrībā un liek aizdomāties par mūsu ikviena dzīves piepildījumu un sapratni, ka cilvēka mūžs ir īss kā tikko uzziedējuša ābeļzieda dvesma.

     Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa noslēgusies. Gaidīsim to atkal 2018. gadā kopā ar Latvijas simtgadi, kad no jauna aizdegsim sarkanbaltsarkanu sveci Rītausmas un Krēslas stundās.

 Uz tikšanos!