Kaut 2016. gada  lasīšanas maratons ir beidzies un Lielie lasīšanas svētki Rīgā jau nosvinēti, Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā lasīšanas veicināšanas programmas pasākumi turpinās. Tā 12. aprīlī lasītāju 5+ un 9+ bērni un vecāki devāmies ekskursijā un Valmieras muzeju, kas piedāvā daudz un dažādas muzejpedagoģiskās programmas, ekskursijas un lekcijas.

    Mēs šoreiz izvēlējāmies programmu "Piena ceļš", kur muzeja pedagoģes Evitas Bušas vadībā uzzinājām par piena rašanos un visu, kas nepieciešams, lai pieniņš nonāktu uz mūsu galdiem jau kā sviests, krējums, kefīrs un jogurts. Skolotāja stāstīja un rādīja muzejā atrodamos priekšmetus, kas bija nepieciešami seno laiku lopkopjiem, ganiem un saimniecēm - gana koka tupelītes, stabuli, cepuri, koka nēšus ūdenim gotiņu dzirdināšanai. Runājām par barību, ko senatnē saimnieki deva ēst gotiņām. Un kā tā atsķiras no mūsdienu kombikorma. Bērniem bija iespēja izspēlēt govs slaukšanas procesu, apskatīt krējuma maļamo aparātu un sakult saldo krējumu sviestā.

   Nodarbības noslēgumā varējām nogaršot sakulto sviestu - cienājāmies ar ļoti gardām sviestmaizītēm, par ko bija parūpējies Valmieras muzejs. Paldies!