Šogad Bibliotēku nedēļa Latvijā norisināsies no 17. aprīļa līdz 23. aprīlim.Tās vadošais motīvs ir kā turpinājums 2016. gada bibliotēku nedēļas vadošajai domai -  par sabiedrības un bibliotēku sadarbību. Arī Rencēnos šo vadmotīvu cenšamies respektēt, bibliotēku nedēļas galveno pasākumu organizējot Rencēnu pagasta 1. bibliotēkai , sadarbojoties ar Rencēnu pamatskolu, pie sevis aicinot  ciemos latviešu jaunākās paaudzes bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori. Bibliotēku nedēļas pasākums Rencēnos notiek 10. aprīlī, vienlaicīgi ar bibliotēku nedēļas pasākumu ieskandinot arī Lieldienu Kluso nedēļu.

     Luīze, kaut nav akadēmiski izglītota ar mākslu saistītā profesijā, tomēr lieliski iejūtas mākslinieku un viņu radīto tēlu pasaulē. Tā viņa "pasaulē laidusi" 5 sērijas "mākslas detektīvi" grāmatas, kas atrodamas Rencēnu pamatskolas un pagasta bibliotēkās. Par to arī tikšanās stāsts un kopīgais pasākums. Luīze uz sarunu   aicināja 2. - 5. klases skolēnus, kurus iepazīstināja  ar detektīvstāstu sēriju, ļaujot bērniem nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piezīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas "otrpus gleznām. Rakstniece  atļauj it kā iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus. Tos izdzīvot palīdz detektīvi Teo, Poga un takšelis Komats.

     Rencēnu pamatskolas skolēni ar aizrautību klausījās Luīzes stāstu par sevi, savu prasmi  iztēlē uzburt jaunus grāmatu  varoņus. Bērni izspēlēja rakstnieces viedoto krustvārdu spēli, kurā iejutās mākslas detektīvu lomās. Spēlē uzvarēja 2. klases skolniece Adriana Sinkeviciute, saņemot dāvanā Luīzes Pastores grāmatiņu "Petra un sniegpārslu meistars" ar rakstnieces autogrāfu un vēlējumu.