Klāt rudens, taču domas vēl arvien kā pulkstenis steidzot pakaļ saulei, arvien atgriežas vasarā. Bagātajā vasarā.

    2014. gada vasara - bagātu iespaidu vasara, kas gūti profesionālās pieredzes apmaiņas braucienos. Burtnieku novada bibliotekāres un bibliotēku grāmatu draugi jūnijā devās skatīt Talsus un Ventspili. Pa ceļam Ģipkas balto kāpu, Roju un Kolku.  Ekskursija pa Talsiem, vietējās gides pavadībā, aplūkojot pilsētas interesantākās un vēsturiski svarīgākās vietas, pašu izvēlēti ceļi Ventspilī aizveda Kurzemes šodienā un vēsturē. Atšķirīgā no Vidzemes.

     Valmieras reģiona publisko bibliotēku bibliotekāru brauciens uz Ventspils un Kuldīgas novadu bibliotēkām - Kuldīga, Jūrkalne, Sabile, Alsunga. Kurzemes hercogiste, ebreju un čigānu (romu) pilsētas, katoļu saliņa Kurzemē. Ikvienā no šīm pilsētām bija sajūtama kultūras un vēstures mirkļu klātbūtne arī bibliotēku izveidē un izaugsmē par šodienas bibliotēkām.

     9.-10. jūlijā Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas biedri tikās Smiltenes novada Grundzālē, 17. saietā-konferencē, kas ļāva gūt dažādas ierosmes un idejas, kur notikas pašas Vidzemes nodaļas vadības izraudzīšana un pārvēlēšana, kur ar savu klātbūtni, kā ik gadu, mūs atcerējās un pagodināja Gaismas pils -LNB direktors Andris Vilks.

     Gaismas pils lasītavu atvēršanas svētki jūlijā bija svētki visiem publisko bibliotēku vienotā Gaismas tīkla bibliotekāriem vai bibliotēku

lietotājiem.Konfektes, avīzes un nozīmītes atceļoja arī uz Vidzemi.

Ziņu sagatavoja:
Andra Auniņa,
Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja

Tagi: Gaismas pils, Ventspils, Talsi, Ventspils novads, Kuldīgas novads, Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļa