Novembra vidū jau 21.reizi Latvijā norisinājās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, kurā piedalījās arī Olaines Bibliotēka. Šogad lasītājiem tika rīkots pasākums "Laika prognoze: pūtīs ziemeļvējš".

Kā šī gada tēma tika izvēlēta "Varoņi ziemeļos", kuras ietvaros Krēslas stundā kopīgi lasījām fragmentu no islandiešu rakstnieka Sjouna romāna "Skugabaldrs. Ēnu lapsa".


Pēc kopīgās fragmenta lasīšanas, klātesošie tika sadalīti 2 komandās - katras komandas dalībnieki sacerēja un nolasīja nelielu turpinājumu savam fragmentam, savukārt pasākuma otrā daļā komandas piedalījās viktorīnā, kurā bija jāatbild uz jautājumiem par Ziemeļvalstu literatūru.


Bērnu literatūras nodaļā uz pusaudžu lasījumu ieradās Olaines 1.vidusskolas 8.c klases 29 skolēni, lai veicinātu interesi par Ziemeļvalstu literatūru, vēsturi, kultūru un tradīcijām.


Kopīgi tika lasīts fragments no norvēģu rakstnieka Simona Stangera grāmatas "Tie, kuru nav", bet pēc tam tika pārrunāta mūsdienu situācija ar nelegālajiem ieceļotājiem, kā arī apspriesta tēma par jauniešu jūtām un rīcību.


Īpašu paldies bērnu literatūras nodaļa vēlas pateikt skolotājai Silvijai Garozai par sadarbību, atsaucību un ieinteresētību, vedot skolēnus uz pasākumu bibliotēkā!

Ziņu sagatavoja:

Olaines Bibliotēka

Tagi: Izstādes, pasākumi, Olaine, Ziemeļvalstu literatūras nedēļa