No 12.-17. februārim aicinām iesaistīties Izraēlas nedēļas aktivitātēs Madonas novada bibliotēkā, kas tapušas sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību.

 

Šīs nedēļas laikā piedāvāsim dažādas interesantas aktivitātes, kas saistītas ar Izraēlu, izraēliešiem un mūsu novadniekiem, kuri pabijuši Izraēlā vai savu ikdienu garīgi saistījuši ar šo Svēto zemi.

 

  • 12.februārī 17:00 Rudītes Kumsāres ceļojumu iespaidi Izraēlā.
  • 13.februārī 14:00  dokumentālā filma "Operācija "Kāzas"" (2016).
  • 14.februārī 14:00 izstādes "Es piederu šeit" aktualizēšana un sarunas par izraēliešu bērnu grāmatu ilustrācijām.
  • 15.-16. februārī 14:00 filmu "Darbaspēks" (2014), "Strausa sindroms" (2015), "Motivācija "O"" (2014), "Piecas stundas no Parīzes" (2009) kinoseansi.
  • 17.februārī 11:00 tikšanās ar Pētersonu ģimeni UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” aktivitāte “Mantojums. Mans? Tavs? Mūsu!”.

 

Izraēliešu bērnu grāmatu ilustrāciju izstādes "Es piederu šeit" Madonas novada bibliotēkas Konferenču zālē būs apskatāma no 12.-28. februārim. Izstādes kuratore ir Liora Grosmane (Liora Grossman, http://lioragrossman.com/). Izstāde sastāv no 25 paneļiem, kas sakārtoti 4 tematiskajās sadaļās: bērns, pilsēta, ciemats un vide.

Tiek piedāvātas arī LNB Bērnu literatūras centra sagatavotās darba lapas par izstādes tematiku, ļaujot skolotājiem organizēt stundas ārpus skolas, pieteikšanās zvanot: 64821926, rakstot: ligafili@inbox.lv vai personīgi bibliotēkā.

Tāpat ikvienam būs iespēja aplūkot izstādi “Svētā zeme – Izraēla”, kurā eksponētas Madonas novada bibliotēkas krājumā esošās izraēliešu autoru grāmatas, kā arī grāmatas par Izraēlu.

Uz kinoseansiem iespējams pieteikties arī citos laikos līdz pat 28.februārim, iepriekš zvanot: 64820912 (Daiga) vai rakstot uz e-pastu: esip@madona.lv.

 

Filmu anotācijas

 

Operācija “Kāzas” (2016, Izraēla /Latvija), dokumentālā filma, 63 min.

Režisore: Anata Zalmansone-Kuzņecova

Ļeņingrada. 1970. gads. Operācija “Kāzas” ir viens no dramatiskākajiem un svarīgākajiem notikumiem padomju ebreju kopienā. Jaunu cilvēku – ebreju disidentu – grupa izplāno lidmašīnas aizdzīšanu, lai aizbēgtu no PSRS, taču VDK viņus notver un arestē burtiski uz lidmašīnas trapa pakāpieniem. Daži tiek nosūtīti uz gulagu, bet  dažiem iesaistītajiem tiek piespriests augstākais soda mērs. Šis incidents izprovocēja starptautisku “šaha spēli” starp PSRS un Rietumu pasauli. Pēc 45 gadiem: Anata Zalmansone-Kuzņecova nodod atklātībā vēstījumu par saviem vecākiem. Rietumu pasaulē viņi ir varoņi, bet Krievijā – joprojām teroristi.

 

Darbaspēks (2014), drāma, 1 h 25 min.

Režisors: Noams Kaplans

Meirs Koens ir policists, kurš nopelna knapai iztikai. Viņa jaunais darba uzdevums deportēt Āfrikas migrantu strādniekus no Izraēlas “pēc viņu pašu brīvas gribas” atklāj skarbo patiesību, ka ārvalstnieki nav vienīgie, kam šai valstī īsti nav nākotnes. Citas sižeta līnijas savijas ar paša Meira dzīvesstāstu: izraēliešu–filipīniešu zēns, kurš cīnās par atzīšanu; taksists, kura bērni pārceļas uz dzīvi attālā valstī, un kāds veterāns – migrantu strādnieks, kurš ir spiests pieņemt lēmumu doties prom vai slēpties, līdz nepatikšanas beidzas.

 

Strausa sindroms (2015), detektīvkomēdija, 1 h 45 min.

Režisors: Amirs I. Volfs

Upē tiek atrasts kāda vecāka vīra līķis, kam uz rokas ir mistiskas izcelsmes tetovējums. Jauns policijas detektīvs uzņemas izmeklēt šo lietu. Amikams ir atradis iespēju pievienoties baisākajam klubam pasaulē: holokaustā izdzīvojušo klubam. Neraugoties uz savu cienījamo vecumu, viņš ir gana pievilcīgs un izmanto savu acīmredzamo šarmu, lai savaldzinātu atraitnes. Intriģējošā un aizraujošā filmā pagātne savijas ar tagadni, un līdz pat pēdējam mirklim jūs nesapratīsiet, kurā laika nogrieznī esat un kāds būs gala iznākums.

 

Motivācija "0" (2014), komēdijdrāma, 1 h 41 min.

Režisore: Talija Lavī

Savdabīgs, ass, dažkārt melna humora caurvīts, bet pārsvarā līdz asarām smejams gabals par jaunu armijnieču ikdienas dzīvi nomaļā Izraēlas tuksneša postenī. Talijas Lavī spožā debija detalizēti atklāj triju jaunu sieviešu cīņu par varu. Viņu darba gaitas atšķiras, bet īsti ko darīt nav nevienai.  Garlaikotās personāla nodaļas darbinieces – labākās draudzenes Zohara  un Dafija – pavada savu laiku, spēlējot videospēles, dziedot popdziesmas, niekojoties ar kancelejas piederumiem un sapņojot par Telavivu. Savukārt viņu virsniece Rama visiem spēkiem cenšas veidot nozīmīgu militāro karjeru. Šī izraēliešu filma noteikti ir atmiņā paliekošo komēdiju sarakstā.          

 

Piecas stundas no Parīzes (2009), drāma, 1 h 30 min.

Režisors: Leonīds Prudovskis

Viņi satiekas kādā Telavivas nomalē, kur lielākoties dzīvo vienkāršie darbaļaudis.

Viņš ir Izraēlas iedzimtais. Viņa – emigrante no Krievijas.

Viņš ir taksists. Viņa – mūzikas skolotāja. 

Viņam nav nekādu mērķu. Viņa no savējiem  ir atteikusies jau sen, sen.

Viņam ir bail lidot. Viņai ir jālido prom.

Kādam no viņiem ir jāizdara grūta izvēle.

Vai viņiem ir izredzes palikt kopā?