Rudens atnācis ar miglainiem rītiem, krāsainām lapām un dzestrām vakarstundām. Kad dienas darbi padarīti un atliek laiks lasīšanai, mēs meklējam labu grāmatu - tas var būt stāsts vai romāns, kas aizved svešās zemēspie citiem cilvēkiem un aicina uz pārdomām, vai laba dzeja.

Septembri mēs jau sen saucam par Dzejas mēnesi, bet nu jau oktobris klāt. Tomēr dzeju lasīt un klausīties dzejnieka lasījumā var jebkurā mēnesī. Tāpēc mēs - Lizuma bibliotekāres - aicinām visus, kuriem patīk gan laba dzeja, gan proza uz tikšanos ar dzejnieci, prozaiķi un mūsu kolēģi – Liju Blūmu. Lija dzimusi 1953.gadā Rūjienā, skolojusies Rūjienā, pēc tam Rīgas Kultūras un Izglītības darbinieku tehnikumā iegūta bibliotekāra specialitāte un 20 gadi nostrādāti Salacgrīvas bibliotēkā. Vēlāk viss mainās un dzīve turpinās Rīgā, kur sastapts vīrs un dzimuši dēli, un darbs RSU bibliotēkas filiālē.

Lijas dzeja ir liriska, jo viņa pati ir liriska romantiķe, tāpēc arī pirmajā grāmatiņā, ko var nosaukt par atmiņu dienasgrāmatu, “Gar jūru ar atmiņām” ir dzeja, kas rakstīta no sirds un uzrunā cilvēkus, liekot ieklausīties sevī, savos pārdzīvojumos. Viņas dzeja publicēta arī “Zintniekā”, “Saskarsmē”, “Auseklī”, “Rūjienas Laikā” un citos izdevumos.

Tikšanās reizēs ar lasītājiem atsaucīgi uzņemti arī prozas lasījumi, kas ir vitāli un ar humora izjūtu.

 

Tikšanās ar Liju Blūmu notiks Lizuma pagasta bibliotēkā 2. oktobrī plkst. 15:00