16. janvārī sāksies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istabas (4. stāvā) 2019. gada jaunā – ziemas sezona. Iknedēļas regulāro pasākumu norises laiks paliek nemainīgs – trešdienās no plkst. 18.00 līdz 19.30.

Pasākuma ietvaros notiek saruna par kādu meditācijas tekstu vai tematu, kam ir saistība ar mūsdienu aktuālajām norisēm. Katra pasākuma noslēgumā – kopīga meditācija. Dalība bez maksas.


Mūsdienu steigas ritmā, nereti – haosā, LNB Klusuma un meditācijas istabas sarunas un meditācija ir laba iespēja apstāties rimtākām pārdomām pašam par sevi un apkārt notiekošo. Klusuma un meditācijas istaba ir LNB un biedrības "Simboli un Riti" bezpeļņas sadarbības projekts, kas darbojas kopš 2017. gada janvāra. Idejas iniciators un projekta saturiskais vadītājs ir kontemplācijas skolotājs Ilmārs Latkovskis. Atsevišķās nodarbības vada dažādu nozaru lietpratēji, kuri savā ikdienā praktizē meditāciju.
 
16. janvārī plkst. 18.00 saruna "Par meditāciju īsumā. Meditācijas dažādas tradīcijas un skolas. Meditācijas prakses pamati" un meditācija (vada Ilmārs Latkovskis)


2019. gada sezonu Klusuma un meditācijas istabā sāksim ar sarunu par meditācijas pamatiem. Lai gan meditācijas veidi ir daudzi un dažādi, tomēr tiem ir kādi vienojoši pamati. Īsumā aplūkosim meditāciju kā vingrinājumu, kā uzskatu sistēmu un arī kā dzīves veidu. Atkārtosim meditācijas kā tehnikas praktiskos pamatus – poza, elpa, prāts, mantra.


Mg.phil. Ilmārs Latkovskis ir Lasāla Kontemplācijas skolas (Šveice) "Via Integralis" programmas diplomēts kontemplācijas / meditācijas skolotājs. Akcentē jautājumus par meditācijas praksi un kā to savienot ar mūsdienu cilvēka aktīvu ikdienas dzīvi.
Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.
 
30. janvārī plkst. 18.00 saruna "Sirds meditācija: pamati un kvalitātes" un meditācija (vada Valdis Svirskis)


Nodarbības sākumā Valdis Svirskis aplūkos jautājumus par Sirds meditācijas pamatiem un kvalitātēm, kā arī – kāpēc sirds pieeja meditācijai ir īpaši aktuāla mūsdienu tehnokrātiskajā sabiedrībā. Praktiskajā daļā iecerēti trīs dažādi koncentrēšanās un meditācijas vingrinājumi apmēram 15–20 min garumā. Noslēgumā būs atbildes uz jautājumiem.


Mg.phil. Valdis Svirskis ir Sirds meditācijas skolotājs, Šri Činmoja skolnieks un viņa grāmatas "Prieka Spārni" tulkotājs. Meditācijas skolotājs un praktizētājs 25 gadu garumā.


Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.
 
6. februārī plkst. 18.00 saruna "Pašiejūtība un tās saistība ar meditāciju" un meditācija (vada Ieva Salmane-Kuļikovska)


Meditācija katram var kļūt par nozīmīgu sevis izpratnes un izjūtas instrumentu. Ieva Salmane-Kuļikovska iepazīstinās ar pašiejūtības (self-compassion) mācību, par tās saistību ar meditācijas praksi.


Dr.sc.soc. Ieva Salmane-Kuļikovska ir Lasāla Kontemplācijas skolas (Šveice) "Via Integralis" programmas diplomēta kontemplācijas / meditācijas skolotāja. Pētniece sociālo zinātņu jomā. Piedalās personības izpētes instrumenta "Eneagrammas" semināru vadītāju un individuālo konsultantu (kouču) apmācības programmā organizācijā "Enneagra".


Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.
 
13. februārī plkst. 18.00 saruna "Meditācija lielpilsētas iedzīvotājiem. Praktiski padomi" un meditācija (vada Mārcis Auziņš)


Šajā meditācijas reizē Mārcis Auziņš dalīsies savā pieredzē, kā savienot profesionālu karjeru, pienākumus ģimenē un sabiedrībā ar regulāru un nopietnu meditācijas praksi. Pirms praktiskās meditācijas tiks runāts gan par to, kā praktiski meditēt, kādas ir meditācijas tehnikas, gan par to, ko no meditācijas var un vajag sagaidīt un par to ko no tās gaidīt nevajadzētu.


Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš pēc profesijas ir fiziķis. Strādā kvantu fizikas jomā un ir vairāk nekā simts zinātnisko rakstu autors, kas publicēti pasaules vadošajos nozares žurnālos. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Press izdevniecībā. Savas karjeras laikā dzīvojis un strādājis ļoti dažādās pasaules malās – Ķīnā un Taivānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Anglijā, Izraēlā un Vācijā. Tāpat mācījies Tibetas budistu institūtā Kalifornijā. Apguvis gan budistu, gan arī kristīgo meditāciju, izgājis Freida psihoanalīzi pie šā virziena aizsācēja Latvijā – Arkādija Panca.


Dalība bez maksas. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams.
 

 
Papildu informācija:

Terēze Veinberga

Norišu centra vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: tereze.veinberga@lnb.lv

Tālr.: 67716063

Tagi: Meditācija