2018. gada 7. aprīlī plkst. 14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē (Mūkusalas ielā 3, 4. stāvā) notiks tikšanās ar rakstnieku, dzejnieku un publicistu Arnoldu Auziņu. Dzejas lasījumus, aizraujošus pieredzes stāstus un anekdotes papildinās režisores Ingas Nesteres jaunākā veikuma – Arnolda Auziņa dzejoļa "Vecmāmuļa" ekranizējuma pirmizrāde, kā arī filmu "Zilie zvaniņi" un "Balāde par vectēvu" demonstrācijas. Ieeja bez maksas.

 

Kā piemiņas veltījumu savām vecmāmiņām, režisore Inga Nestere ekranizējusi dzejoli "Vecmāmuļa", kurā atklājas vecmāmiņu gādīgā un darbu mīlošā daba un tā piemēra nozīmība, ko mūsu vecākā paaudze spēj rādīt saviem mazbērniem. Galvenajās lomās – Rita Seņkova (vecmāmuļa) un Emīlija Ivanova (mazmeita Pārsla).

 
Darba tikuma un paaudžu savstarpējo attiecību problemātiku, ko ietekmējis mūsdienu dzīves straujais ritums, risina arī Arnolda Auziņa stāsts "Zilie zvaniņi", kuru Inga Nestere ir ekranizējusi tāda paša nosaukuma īsmetrāžas spēlfilmā. Galvenajās lomās – Amanda Ozoliņa (mazmeita Dace), Inita Beinaroviča (ome) un Ainis Zālītis (opis).


Pasākuma ietvaros tiks demonstrēta arī 1971. gadā radītā Valda Sakara filma "Balāde manam vectēvam", kas tapusi pēc Arnolda Auziņa dzejoļa motīviem. Dzejnieks šo darbu veltījis savam vecvectēvam un tajā satiekas cieņa, gaišs smaids, bijība un arī nolemtība. Šī paša dzejoļa tekstu izmantojis arī maestro Raimonds Pauls, komponējot dziesmu "Balāde manam vectēvam", kuras noskaņu paspilgtina tās izpildītāja – aktiera Valdemāra Zandberga vīrišķīgā balss.


Pasākuma laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties arī ar tematiskās literatūras izlasi, kurā iekļauti Arnolda Auziņa dzejas krājumi, stāsti un anekdotes.
  

 
Papildu informācija:

Agrita Laudurga

Norišu projektu vadītāja

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 67716238

E-pasts: agrita.laudurga@lnb.lv