23. februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mazajā zālē (4. stāvā) notiks "Dzirdes nedēļas" atklāšana. Tā veltīta Starptautiskajai Kohleāro implantu dienai (25. februārī) un Pasaules Dzirdes dienai (3. martā). Šajā laikā vairākās pasaules valstīs tiek atzīmēta "Dzirdes informācijas nedēļa", un šogad tā notiks arī Latvijā.

Pasākuma laikā būs iespēja:

  • uzzināt vairāk par dzirdi un tās nozīmi valodas veidošanā, psiholoģisko ietekmi, ko rada dzirdes problēmas, un par jaunākajām tendencēm dzirdes traucējumu kompensēšanai;
  • iepazīties ar kohleāro implantu un dzirdes aparātu lietotājiem un viņu pieredzi un problēmām, ar kurām dzīvē iznācis sastapties, tikties ar Bērnu Dzirdes centra darbiniekiem un visiem citiem interesentiem par dzirdes aparātu un kohleāro implantu lietošanu, attiecībām starp ģimenes locekļiem, iespējām mācīties, strādāt un citām mums aktuālām problēmām;
  • noskaidrot, kas ir pieejama vide cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.  

No 24. februāra līdz 12. martam LNB (M stāvā) būs apskatāma krājuma izlase par audioloģiju un logopēdiju, kā arī šeit varēs izlasīt daudzu presē publicēto rakstu apkopojumu par vecāku un mediķu cīņu par bērnu dzirdi, apmācību skolās, kā arī iepazīties ar vairāku kohleāro implantu un dzirdes aparātu lietotāju "stiprajiem stāstiem".


LNB Mazā zāle ir viena no retajām vietām Latvijā, kurā darbojas audio indukcijas cilpa. Pirms pasākuma dalībnieki ar dzirdes aparātiem tiks informēti par tās izmantošanu.


Pasākumu rīko Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija "Sadzirdi.lv" sadarbībā ar Latvijas Bērnu dzirdes centru un LNB.
  

 
Informāciju sagatavoja:

Zane Zvaigzne

Uzziņu un informācijas centrs

Latvijas Nacionālā biblotēka

E-pasts: zane.zvaigzne@lnb.lv

Tālr.: 67806111

Tagi: Dzirdes nedēļa