Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) sāk lekciju ciklu vidusskolēniem par komunikāciju, multimedijiem, žurnālistiku un mākslu.

No februāra līdz aprīlim RSU Komunikācijas fakultātes docētāju vadībā jaunieši apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, diskutējot un piedaloties eksperimentos un novērojumos. Ar atklāšanas lekciju "Laikmetīgā autorfotogrāfija starp dokumentu un pasaku" 6.februārī plkst. 15.00 LNB Jauniešu telpā -15+ ciklu ievadīs RSU Komunikācijas fakultātes studiju programmu "Fotogrāfija" un "Multimediju komunikācija" vadītājs docents Alnis Stakle.


"Ar šo lekciju ciklu mēs vēlamies izaicināt jauniešus, iesaistot diskusijā par komunikācijas lomu viņu un sabiedrības dzīvē, piemēram, par to, kā ar dažādu komunikācijas instrumentu palīdzību var ietekmēt sabiedrības viedokli, vai arī, kā izmaiņas sabiedrībā ietekmē veidu, kā cilvēki komunicē savā starpā. RSU docētāji stāstīs arī par studiju un pētniecības iespējām komunikācijas jomā, jo pēdējo gadu tendences liecina, ka nākotnē pieprasījums pēc komunikācijas speciālistiem tikai pieaugs," stāsta RSU Komunikācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Anda Rožukalne.

 
Lekciju ciklā tiks apskatītas četras tēmas:


6.februārī plkst. 15.00 notiks lekcija "Laikmetīgā autorfotogrāfija starp dokumentu un pasaku", kuru vadīs RSU studiju programmas "Fotogrāfija" vadītājs docents Alnis Stakle. Lektora stāstījums sniegs ieskatu laikmetīgu fotogrāfu darbos un idejās, neizvairoties no sarežģītām, paradoksālām, traģiskām un arī humoristiskām kultūrsituācijām.


27.februārī plkst. 15.00 RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras docētāja, "Baltic Communication Partners" valdes priekšsēdētāja Vita Savicka lasīs lekciju par tēmu "Mūsdienu komunikācija - spogulis izmaiņām sabiedrībā". Lekcijā jaunieši uzzinās, kādi procesi un notikumi sabiedrībā nosaka izmaiņas komunikācijas nozarē, un kādēļ mūsdienās arvien pieaug pieprasījums pēc komunikācijas speciālistiem, padarot šo profesiju pievilcīgu nākotnes studijām.


6.martā plkst. 15.00 docents Alnis Stakle uzrunās apmeklētājus par tēmu "Kā lasīt attēlus medijos?". Lekcija vēstīs par medijpratību un tās nozīmi mūsdienu sabiedrībā, it īpaši attiecībā uz attēliem, kuri papildina informāciju, ko lasām internetā un drukātos medijos. Stāstījums būs balstīts vizuālās kultūras teorijās un praktiskos piemēros, jaunieši mācīsies atpazīt viltotus attēlus un domāt kritiski.


10.aprīlī plkst. 15.00 ciklu noslēgs lekcija "Izpētīt, atklāt un uzrakstīt - kā to dara žurnālisti?", kuru vadīs RSU Komunikācijas fakultātes dekāne, studiju programmas "Žurnālistika" asoc. prof. Anda Rožukalne. Jaunieši uzzinās par RSU studentu veidoto pētnieciskās žurnālistikas izdevumu "Inquisitio": kā top katrs raksts un kā autors atrod tēmu, ko vēlas pētīt, kā notiek pētniecības process un kas tajā piedalās, kādi ir lielākie izaicinājumi, sasniegumi, draudi un arī kuriozi rakstu tapšanās gaitā.


Lekcijām var pieteikties gan individuāli, gan grupā, rakstot uz e-pastu iveta.krumina@lnb.lv vai zvanot pa tālr. +371 29466511. Lekciju apmeklējums ir par brīvu.


Par Rīgas Stradiņa universitāti:
Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 8670 studenti, tostarp 2104 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā www.rsu.lv.

 

Sekot līdzi Rīgas Stradiņa universitātes jaunumiem var arī sociālajos tīklos Twitter, Facebook, Draugiem.lv un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā "Skaļāk" - http://skalak.rsu.lv/.

 

 
Papildu informācija:


Edijs Šauers, RSU Komunikācijas departamenta direktors, mob. tālr. 29471298, e-pasts: edijs.sauers@rsu.lv


Elīna Harčenko, RSU Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, mob. tālr. 26879438, e-pasts: elina.harcenko@rsu.lv

Tagi: Lekcijas, Rīgas Stradiņa universitāte