2017. gada 28. jūlijā plkst.17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kenedija lasītavā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) tiks atklāta amerikāņu mākslinieces Deboras Lagrasas multimediju izstāde "Kur tie lieli dūmi kūp. Latviešu tautasdziesmu iedvesmota māksla".

 

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama apskatei līdz 30.septembrim, un tajā tiek aplūkots, kā simbolismu, mītu un leģendām bagātās latviešu dainu tradīcijas un jūgendstila arhitektūra var iedvesmot radošo domāšanu un mākslas radīšanu šodien. Māksliniece balstās uz tēmām, kas ir izplatītas kultūrās starp folkloru un mitoloģiju, arhitektūru un simboliku.

 

Debora Lagrasa ir dzimusi Geinsvilā, Floridas štatā un ieguvusi mākslas bakalaura grādu zīmēšanā un gleznošanā Floridas Universitātē, bet mākslas un tēlniecības maģistra grādu Illinoisas Universitātē. Viņa ir bijusi gan tēlniecības, gan arhitektūras dizaina pasniedzēja vairāk kā 30 gadu, pašlaik pasniedz arhitektūras dizaina pamatus Floridas Lauksaimniecības un Mehānikas Universitātē Talahasijā.

 

Lagrasas darbi bijuši pārstāvēti izstādēs un kolekcijās gan pašas valstī, gan ārzemēs. Viņas interese par kultūru dialoga veidošanu aizvedusi viņu kā pasniedzēju uz citām universitātēm, ļāvusi kā organizatorei iesaistīties semināru un konferenču rīkošanā, kā arī piedalīties mākslinieku kopprojektos Latvijā, Bosnijā un Hercegovinā, Peru, Indijā un Lielbritānijā.

 

"Pavadot Latvijā divas vasaras 2013. un 2014. gadā, es ievēroju šīs valsts pastāvīgos centienus veidot un aizstāvēt savu unikālo identitāti, saglabājot un atzīmējot neparastos artefaktus," stāsta Lagrasa.