Uz Nacionālās Būvkompāniju apvienības (NBA) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) aicinājumu 4.maijā apmeklēt LNB jaunās ēkas būvlaukumu atsaucās aptuveni 3000 cilvēku.

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā un vienu dienu pēc spāru svētkiem būvnieki un bibliotēkas darbinieki piedāvāja iespēju aplūkot jauno ēku no līdz šim neierasta skatu punkta - pirmo reizi kopš celtniecības uzsākšanas tika atvērts būvniecības žogs un visi interesenti varēja ielūkoties ēkas būvlaukumā. Uz vietas cilvēkus sagaidīja būvnieki un bibliotēkas pārstāvji, stāstot par ēkas celtniecību un nākotnes bibliotēkas saturu. Cilvēki varēja saņemt atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem, izstaigāt būvlaukumu, ēkas maketu un iepazīties ar informatīviem izdales materiāliem.

 

Gandarīti par lielo cilvēku interesi un pozitīvajām apmeklētāju atsauksmēm, NBA un LNB pārstāvji sola arī nākotnē rast iespēju rīkot līdzīgus pasākumus.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic "Nacionālā Būvkompāniju apvienība", ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto Būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Bibliotēkas jauno ēku paredzēts atklāt 2012.gada novembrī. 2013.gadā paredzēta bibliotēkas pārcelšanās no sešām esošajām bibliotēkas ēkām, lai 2013.gada septembrī jaunā ēka pilnībā būtu pieejama apmeklētājiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē - www.nba.lv, www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.

Ziņu sagatavoja:
Marta Krivade
Baltijas Komunikāciju centra pārstāve
Tālr.: 26486312

Tagi: Gaismas pils, Bibliotēku ēkas, Latvijas Nacionālā bibliotēka