Sestdien, 11. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” noslēguma pasākums – “Lielie lasīšanas svētki”, kurā piedalījās ap 800 žūrijas eksperti no visiem Latvijas novadiem. To vidū bija arī Latgales Centrālās bibliotēkas filiāļu aktīvākie programmas dalībnieki.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija ir kļuvusi par ilggadīgu tradīciju. 2016. gadā lasīšanas maratonā iesaistījās 19 969 lasītāji no 712 Latvijas bibliotēkām. LCB filiālēs programmas dalībnieku skaits sasniedza 538.

Lielie lasīšanas svētki Rīgā notiek jau 15. reizi. Šoreiz svētku dalībniekus uzrunāja “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas – 2016” grāmatu autori, ilustrētāji, tulkotāji, izdevēji, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova un Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētājs Uldis Zariņš.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” tika apbalvota ar pateicības rakstu “Par vislielāko dalībnieku skaitu gan meiteņu, gan jauniešu, gan vecāku grupās starp pilsētas bibliotēkām”.

 

Paldies visiem programmas dalībniekiem!

Ceram uz sadarbību arī turpmāk!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte”
bibliotekāre Dace Jakovele
Tel.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Lielie lasīšanas svētki, Bērnu jauniešu un vecāku žūrija 2016