Oktobrī un novembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” tika organizēti pasākumi veltīti ievērojamai un spilgtai Latvijas personībai – Dainu tēvam Krišjānim Baronam. Viņa lielākais devums latviešu literatūrā un kultūrā ir “Latvju dainu” 6 sējumi, tie ir vieni no plašākajiem tautas dzejas izdevumiem pasaulē.

Bibliotēkā tika izveidots stilizēts Dainu skapis, kura atvilktnēs sakārtotas tautasdziesmas – gan par ģimeni un gadskārtu svētkiem, gan par gadalaikiem, darbu un dziedāšanu, kā arī karavīru un Tēvzemes mīlestības dainas.

 

Literāri tematisko pasākumu “Savu dziesmu kamoliņu ar lepnumu ritināju!” apmeklēja pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un sākumskolas skolēni. Ritinot izveidoto tautasdziesmu kamolu, pasākuma dalībnieki piedalījās radošās aktivitātēs: skandēja un dungoja tautasdziesmas, izstaigāja un izspēlēja latviešu tautas rotaļas, minēja dainas pēc zīmējumiem, sacentās atjautīgu četrrindu sacerēšanā, veidoja tautasdziesmu tematiskās grupas.

 

Pamatskolas skolēni apmeklēja literāri tematisko stundu “Dainu skapis – pasaules kultūras sastāvdaļa”. Pasākumā tika stāstīts par Krišjāņa Barona dzīves gājumu, kā arī diskutēts par tautasdziesmu daudzveidību un aktualitāti mūsdienās. Skolēni, izmantojot interneta vietnes www.dainuskapis.lvun www.letonika, veica praktiskus uzdevumus informācijas meklēšanā.

 

11. novembrī, Lāčplēša dienā, īpaša uzmanība tika veltīta karavīru un Tēvzemes mīlestības tautasdziesmām. Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, pasākuma laikā kopā ar bērniem tika iededzināta svecīte.

 

Paldies par atsaucību izglītības iestādēm, kuras apmeklēja bibliotēkas organizētos pasākumus!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” bibliotekāre Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv

Tagi: Lāčplēša diena, Krišjānis Barons, Tautasdziesmas, Dainas, Dainu skapis